Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 czerwca 2024 imieniny: Wandy, Józefa - DZIEŃ OJCA

Neuer się nie zmęczył

Mariusz Szczygieł
sobota, 15 czerwca 2024 06:00

Manuel Neuer przeciwko Szkocji...- U mnie na wsi otwarcie dożynek jest bardziej emocjonujące i wyzwala więcej emocji - pisał jeden z komentujących w Internecie o ceremonii otwarcia mistrzostw.

O gustach się nie dyskutuje, ale rzeczywiście, bednie tak jakoś było i bez polotu... Za to później już aż do końca na bogato. Niemiecka drużyna przywitała Szkotów na swoim boisku, ale z gościnnością wytrzymali do 10 minuty. Karny na koniec 1 połowy i dwie kolejne bramki pokazały, że Niemcy na tych mistrzostwach pieścić się z nikim nie będą, a potomków Williama Wallace'a to oni się nie boją. Jedna bramka zdobyta na koniec przez Szkotów wiele nie zmieniła, bo ta piątka z przodu... 5:1. Sami widzicie, jak to wygląda.

Dzisiaj 3 mecze. Węgry - Szwajcaria, Hiszpania - Chorwacja i Włochy - Albania. Pewnie żadnego nie zobaczę, bo wybieram się na Kozirynek, gdzie i Was zapraszam. Chyba, że ktoś obserwuje nas z daleka, jak np. radzyniak z warszawy, to może jutro napisze w komentarzu, który mecz oglądał i co sądzi o mistrzostwach ;-).

A co w necie piszą o dzisiejszych meczach? Bo wiecie, ja eksperta od futbolu udawać nie będę. Generalnie nie moja bajka, ale typera lubię i raz na dwa lata przez miesiąc mecze pooglądać mogę.

No to mądrzejsi ode mnie mówią, że w pierwszym meczu obie drużyny strzelą gola, chociaż zwyciężą raczej Helweci. Hitem dnia ma być drugi mecz, bo obie drużyny są typowane na pretendentów do zwycięstwa w całym turnieju. Większy potencjał mają niby Hiszpanie, ale Chorwaci łatwo skóry nie oddadzą. W ostatnim meczu Włochom nie wypada przegrać z Albanią, bo to podobno najsłabsza drużyna w tej grupie. Łatwiej już nie będzie. A jak będzie? Przekonamy się wieczorem.

Wczoraj typowało co najmniej 49 osób. Fajnie, jak na początek imprezy. 5 punktów zgarnął sirHris. Gratulacje! Do pełnej puli zabrakło mu 1 bramki. Typował 4:1. Ale i tak szacun. Zobaczymy, jak będzie dalej. A ja zaczynam oglądać aukcje z naszą nagrodą główną i niestety, ale ta Fussballiebe podoba mi się tak samo jak ceremonia otwarcia.