Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 stycznia 2023 imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Typer

Teraz już nie ma mientkiej gry...

Zbigniew Smółko   
piątek, 09 grudnia 2022 07:00

Skład ChorwacjiJuż nie ma żadnych wykrętów, wątpliwości, niuansów, czasu na namysły i drugich szans.

Przegrywający odpada, zwycięzca idzie po medal. Zostało osiem drużyn.

Stawiam na Brazylię i Argentynę

Brazylia rozjechała Koreańczyków w dwa kwadranse. Chorwaci z Japończykami musieli grać dogrywkę, choć bardziej to było człapanie do rzutów karnych.

Faworyt może być tylko jeden. Ale Brazylia zawsze jest faworytem a mistrzem świata zostaje tylko czasami. Mimo wszystko: 3:1 dla canarinhos.

Trudniej wytypować zwycięzcę w meczu Holandia – Argentyna. Taktycznie ciekawszy są Europejczycy, jakości więcej mają jednak Latynosi. Ten mecz już trwa. Obaj trenerzy kombinują, układają strategie, tłumaczą piłkarzom jakieś detale... A na koniec Messi zrobi coś niesamowitego. Tak swoją drogą: po mojemu to najlepszy piłkarz w dziejach, niech, cholera, ma ten tytuł, niech ta historia ma jakiś happy end...

1:0 dla Argentyny, w razie karnych jednak Holandia.

Czy Lewy grał dobrze czy słabo?

A tak na marginesie... Trwa kilka ogólnonarodowych debat piłkarskich. W sprawie selekcjonera (moje zdanie znacie: out!), premii (kogoś pogięło...), w sprawie oceny stylu gry (żeby mi to był ostatni raz!), wreszcie narzekanie na Lewandowskiego, że podobno zawiódł. O ile w poprzednich tematach możemy wymieniać poglądy (tzn. przychodzicie ze swoimi, wychodzicie z moimi – jak mawiał jeden mój kolega...) o tyle w sprawie Lewego sprawa jest jasna. Facet zagrał cztery mecze. Trzy z nich drużyna przesiedziała w bunkrze modląc się o miłosierdzie Boże, przeciwników i kibiców. Czwarty był przeciwko mistrzowi świata. Chłop w tych meczach strzelił dwa gole, miał asystę i wypracował rzut karny. To co miał więcej zdziałać?

 

Komentarze  

 
#1 nagrody dla PańMAGDA 2022-12-10 22:58
wiadomo panowie sie znają na piłce.... może tak jakaś nagdroda dla kobiety będzie?? oczywiście z naj wynikiem....
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.