Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 stycznia 2023 imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Typer

Możemy skoncentrować się na piłce

Zbigniew Smółko   
wtorek, 06 grudnia 2022 06:00

Jedna Chorwatka wiosny nie czyni...To jest ten moment, kiedy już nie musimy się stresować kolejnym meczem Polaków.

Kiedy możemy oglądać mecze dla czystej, żywej frajdy, jaką niesie piłka i Mundial. Bo ten, pod względem jakości widowisk, jest, przyznaję, całkiem niezły. Oczywiście zgodnie z oczekiwaniami nie ma tego wszystkiego, co czyni go świętem: żywo reagujących trybun, tłumu nawalonych rozśpiewanych Irlandczyków w pubie, dymiących Węgrów i Anglików, ślicznych kibicek wszystkich nacji (bo ta Chorwatka to nawet wiosny nie czyni...), tłumów przewalających się przez strefy kibica...

Nie mam siły do niektórych...

Cały dzień słyszę dyskusje, czy odnieśliśmy wielki sukces, wychodząc z grupy, czy jednak zmarnowaliśmy szansę i przy okazji się trochę w kilku momentach wygłupiliśmy. Najżywiej jednak komentowanym parapiłkarskim wydarzeniem dnia jest informacja, jakoby premier przed wylotem miał obiecać piłkarzom za wyjście z grupy 30 milionów złotych. Nikt tego jasno nie dementuje, ale jeśli to prawda, to nie powiem, że to skandal, bo to słowo już nic nie znaczy. Powiem, że kogoś popieprzyło. I to zdrowo. I tych, co dawali i tych, co się zgodzili to przyjąć.

30 milionów?

Chorwacja już w tym miejscu była

We wczorajszych meczach wszystko zgodnie z planem. Brazylia mecz z Koreą rozstrzygnęła w dwa kwadranse. Potem też było fajnie, Koreańczycy zostawili po sobie sympatyczne wrażenie. W wypadku Chorwacji zadecydowało to, co przewidywałem: doświadczenie. Oni takie mecze już grali i to wielokrotnie.

Maroko może zrobić numer

Dzisiaj poznamy resztę ćwierćfinalistów. Ciekawszego meczu spodziewam się o 16. Wyobrażam sobie, że pójdzie cios za cios. Hiszpanie inaczej nie potrafią, Maroko nie będzie zaś miało dla nich przesadnego respektu, bo mieć go nie musi. Czy wielka jakość przeważy nad żywiołowością i determinacją? Choć może pisząc powyższe, jestem trochę niesprawiedliwy dla drużyny z Afryki: ona po prostu świetnie gra w piłkę... Mimo wszystko: 2:1 dla Hiszpanii. Jeśli tak będzie, w ćwierćfinale nie będzie żadnej drużyny z Afryki, Azji i Ameryki Północnej, mimo że w 1/8 było ich sześć. Cztery lata temu z grupy wyszły tylko Japonia oraz Meksyk i też odpadły.

Mecz Portugalii ze Szwajcarią uważam za najtrudniejszy do typowania w całej rundzie. Coś mi szepce o 2:2 po dogrywce i wygranej karnymi Portugalii, ale żeby wytypować dobrze ten mecz to chyba trochę trzeba mieć szczęścia po prostu.

 

A potem dwa dni wolnego. Taki piątek prawie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A potem dwa dni wolnego.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.