Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 stycznia 2023 imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Typer

My gramy, a Niemcy i Belgia nie. Fajna ta piłka, taka nie za sprawiedliwa...

Zbigniew Smółko   
piątek, 02 grudnia 2022 06:00

Jak oni to zrobili?Tak, rano okazało się, że dalej jesteśmy w play-offie. Ani to nie był szalony sen, ani nas dyscyplinarnie za takie granie z Mundialu nie wyrzucili. Choć może powinni.

Z trzeźwiejszych usłyszanych komentarzy: gdyby mecze były grane w odwrotnej kolejności: najpierw kicha z Argentyną, potem brzydactwo, ale z jakimś planem z Meksykiem, a na koniec wygrana z Arabią to odbiór całego występu byłby zupełnie inny...

Czy mamy chociaż cień szansy z Francuzami? Po mojemu nie. Będzie bolało. Chyba że nas kompletnie zlekceważą.

Żegnamy Belgów

Belgia naprawdę uparła się, żeby z Mundialu odpaść. Sam Lukaku mógł rozstrzygnąć ten mecz a Chorwaci być srodze skarceni za minimalizm. Typowałem Belgów jako jednego z faworytów turnieju. Ogromny zawód.

Niemcy pomogli Hiszpanom. Hiszpanie nie pomogli Niemcom

Za to w drugiej grupie działy się rzeczy nadzwyczajne. Szczerze mówiąc, to tekst dla iledzisiaj.pl zacząłem pisać już w trakcie pierwszej połowy. Że łatwy awans Hiszpanii, że Niemcy jak zwykle się wymigali, że jeszcze zawalczą o medal... A potem w ciągu 10 minut drugiej połowy w robocie był klawisz "delete". W pewnym momencie doszło do sytuacji, kiedy nie tylko Niemcy odpadali ale również, przez kilka minut, do czasu kiedy Havertz wyrówanał, za burtą byli też Hiszpanie. Było to wszystko równie pokręcone jak dzień wcześniej: w końcówce meczu Hiszpania – Japonia gol dla Hiszpanii dawał awans... Niemcom. Ale Hiszpanie jakoś nie umierali za tę sprawę. Być może też uznali, że wolą jednak grać z Marokiem niż Chorwacją. .

Oczywiście wnioskować, że skoro Japończycy mogli ograć Hiszpanów to może i my możemy zagrozić Francji, byłoby zupełnym nieporozumieniem.

Serbia przeciw reszcie Bałkanów wspomaganej Szwajcarami

Jutro poznamy rozstrzygnięcia w dwóch ostatnich grupach. Kamerun musi zaatakować Brazylię. Nie ma innego wyjścia niż pójść na wymianę ciosów. Będzie bolało. 1:4.

Szwajcaria - Serbia. W składzie Helwetów od licha rozmaitych graczy z korzeniami bałkańskimi, sporo Albańczyków... 2:1. Ale bez przekonania...

W grupie H nawet ostatni po dwóch kolejkach Urugwaj ma szanse na awans i to wcale nei iluzoryczne. Musi wygrać z Ghaną i liczyć że Korea Płd nie wygra z Portugalią. I tak to się skończy. Urugwaj – Ghana 3:1, Korea Płd – Portugalia 1:1.

 

Komentarze  

 
#1 Komputerowe obrazowanie termograficzne: Rozległe podskórne oraz głębokie zakrzepy krwi u osób “zaszczepionych”Wuk 2022-12-02 17:30
A o tym co sądzicie:

www.bibula.com/?p=137254
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.