Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 czerwca 2020 imieniny: Marianny, Erazma

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Spotkanie autorskie z Anną Janko

Michał Maliszewski   
sobota, 22 kwietnia 2017 07:00

PlakatMiejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Janko, które odbędzie się w Czytelni MBP (ul. Armii Krajowej 5) 26 kwietnia 2017r. (środa) o godzinie 17.00.

Spotkanie organizowane jest w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki a finansowane przez Instytut Książki.

Anna Janko, właściwie Aneta Jankowska - poetka, pisarka, felietonistka, krytyk literacki i redaktor serii wydawniczych. Urodziła się 1957r. w Rybniku. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Mieszka w Warszawie. Jest członkiem PEN-clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Jako poetka debiutowała w 1977r. Współpracowała z wrocławskim miesięcznikiem "Odra", II programem Polskiego Radia, czasopismem "Pani" i "Zwierciadłem". Laureatka wielu nagród literackich: m.in. Nagrody Młodych im. Stanisława Pietrzaka, Nagrody Gdańska Książka Roku za tom Diabłu świeca, Nagrody Związku Pisarzy Niezależnych w Dreźnie.

Za powieść Dziewczyna z zapałkami otrzymała w 2008r. nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz Nagrodę Literacką im. Władysława Reymonta.

Matka autorki, Teresa Ferenc, jako 9-letnie dziecko ocalała z masakry dokonanej przez niemieckie wojska we wsi Sochy na Zamojszczyźnie. Wydarzenie to pisarka opisała w wydanej w 2015r. książce Mała zagłada, która zdobyła nagrodę miesięcznika „Nowe Książki” za rok 2015, Nagrodę Literacką m. st. Warszawy w kategorii proza w 2016r., Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia w 2016r. oraz znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.