Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 września 2023 imieniny: Marka, Wacława | 1978 - ks. Witold Kobyliński zwrócił się z prośbą do kurii w Siedlcach o uzyskanie pozwolenia od władz na budowę nowego kościoła w Radzyniu Podlaskim

Już niedługo

XII Dni z Aniołami image
XII Dni z Aniołami, 29.09.2023, 10:30, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

„Być albo nie być…” na łukowskiej i radzyńskiej scenie

Barbara Murawka, GOK Ulan-Majorat   
wtorek, 20 listopada 2018 08:00

Młodzi aktorzy na scenieTeatr „STRASZYDEŁKA” z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie miał niecodzienną możliwość pokazania spektaklu „Być albo nie być…” łukowskiej i radzyńskiej publiczności.

Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił „STRASZYDEŁKA” na Teatralną Noc Listopadową w ramach Łukowskiej Mocy Kultury „Wolność jest w nas”, która wpisuje się w łukowskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Teatralna Noc Listopadowa odbyła się w sobotę 10 listopada w Sali Widowiskowej ŁOK. Młodzi ulańscy aktorzy mogli obejrzeć inne amatorskie formy teatralne i koncert „Album rodzinny” w wykonaniu barda Kacpra Kuszewskiego. Była to też okazja do spotkania z zaprzyjaźnionymi rówieśnikami tworzącymi Teatr Poezji ŁOK.

W programie wydarzenia znalazły się spektakle: „Dzień sądu” Grupy teatralnej z łukowskiej Parafii pod wezwaniem Św. Brata Alberta „Polowanie na lisa” - Teatru „TŁOK”, „Krótkie formy teatralne” – Teatru Poezji ŁOK, „Album rodzinny” – Kacpra Kuszewskiego i „Być albo nie być…” - Teatru „Straszydełka”. Spektakl ulańskiej młodzieży żywiołowo przyjęła licznie zgromadzona łukowska publiczność    a aktorskie trio – Natalia Dyja, Julia Sposób i Patryk Łazuga nie szczędziło energii witalnej i twórczej. Nastąpiło sprzężenie zwrotne między sceną a widownią… o co w teatrze najtrudniej. Spektakl „STRASZYDEŁEK” zamykał łukowskie wydarzenie. Dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorz Skwarek wspominając ubiegłoroczne spektakle docenił wartości artystyczne i przesłanie spektaklu „Być albo nie być…” a jego słowa publiczność poparła rzęsistymi brawami. Były też pamiątkowe dyplomy i karnety wstępu do Kina „ŁUKÓW” … dziękujemy!

I LO w Radzyniu Podlaskim organizuje Radzyński Tydzień Teatru. Duszą tego wydarzenia jest Anna Warwas – polonistka, która potrafi porwać swoich uczniów do realizacji tego artystycznego przedsięwzięcia. W Radzyńskim Ośrodku Kultury w poniedziałkowy wieczór 12 listopada rozpoczął się „IV RADZYŃSKI TYDZIEŃ TEATRU”, który przygotowano perfekcyjnie. Na potrzeby wydarzenia powstała teatralna kawiarenka, w której widzowie mogli oczekiwać na kolejny spektakl. Teatralne wydarzenie otworzył Młodzieżowy Teatr „WYJŚCIE” ze Stalowej Woli autorskim spektaklem „Wojenka”. W sugestywnym widowisku cztery młode aktorki operujące symbolicznymi środkami teatralnymi przedstawiły okrucieństwo wojny… Każdej wojny… w wyobraźni widza przewijały się obrazy II wojny światowej… Obok obrazów zburzonego Aleppo.

Kolejną propozycją programową był spektakl Teatru „STRASZYDEŁKA” „Być albo nie być…”, który pozwolił publiczności odreagować śmiechem poprzednie gorzkie refleksje. W nasz spektakl jest wkalkulowany komizm przykrywający głębsze przesłanie i każdorazowo cieszymy się, kiedy publiczność to odkrywa. Radzyńska publiczność nie była obojętna. Gratulujemy Organizatorom „IV Radzyńskiego Tygodnia Teatru” życząc kolejnych udanych edycji… Będą udane, bo macie odzew społeczności swojego miasta… macie też kreatywnych i twórczych młodych ludzi!

Teatr „STRASZYDEŁKA” dziękuje łukowskim i radzyńskim organizatorom za możliwość udziału we współtworzeniu programu opisanych wydarzeń. Nie było by to jednak możliwe bez wsparcia Włodarza naszej Gminy Pana Jarosława Koczkodaja. Ze scenicznym ukłonem… Teatr „STRASZYDEŁKA.

181119-ulan-01181119-ulan-02181119-ulan-03181119-ulan-04181119-ulan-05181119-ulan-06181119-ulan-07181119-ulan-08181119-ulan-09181119-ulan-10181119-ulan-11181119-ulan-12

 

Komentarze  

 
#1 Teatr "Straszydełka"znajomy 2018-11-20 09:26
Teatr "Straszydełka' w sztuce "Być albo nie być" NA DESKACJ "IV Radzyńskiego Tygodnia Teatru" - fragment. Zaprasza.[youtube]kOCqHHxw5u4&t=307s[/youtube]

ok
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
CASIO G-SHOCK GBA-900
sobota, 23 września 2023
noimage
Maliny
wtorek, 19 września 2023