Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 lipca 2020 imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

„Nadszedł upragniony dzień” w Szkole Podstawowej w Białce

Michał Maliszewski   
sobota, 10 listopada 2018 08:00

Uczniowie na apeluW piątek 9 listopada 2018r. Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Białce zorganizowała uroczysty apel, aby uczcić 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11.11 odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego. Dyrektor szkoły Dariusz Jurek w okolicznościowym przemówieniu podkreślił, że jest to wyjątkowa uroczystość, która zdarza się raz na 100 lat i stanowi ona zwieńczenie wielu podjętych przez szkołę działań związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości.

Następnie powitał zaproszonych gości: zastępcę wójta Gminy Radzyń Podlaski I. Bogusza, radną Gminy Radzyń Podlaski B. Kościuczyk, zastępcę dyrektora szkoły E. Skrzeczkowską, a także nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Młodzi artyści zaprezentowali pieśni patriotyczne i wiersze na tle prezentacji multimedialnej, przybliżając zebranym niełatwą historię naszej Ojczyzny. Pięknym śpiewem i tańcem ze scenką dramatyczną przedstawiającą rozbiory i odrodzenie niepodległej Polski wzbudzili w słuchaczach wiele emocji. Ich występ zakończyły owacje słuchaczy i podziękowania dyrektora szkoły.

Uroczystość przygotowali: Ewa Danuta Niewęgłowska, Grażyna Kryjak, Halina Mironiuk, Piotr Skowron.

181109-bialka-1181109-bialka-2181109-bialka-3181109-bialka-4