Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 czerwca 2024 imieniny: Antoniego, Lucjana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Żołnierze Wyklęci, cześć Waszej pamięci!

Michał Maliszewski   
środa, 07 lutego 2018 08:00

ZimaJuż po raz czternasty Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim organizuje „Zimę w Mieście”.

Głównym celem tegorocznej imprezy jest uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie, które odbędzie się 28 lutego. Współorganizatorami imprezy są: Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, Radzyński Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Białej.

Na zorganizowanej przez radzyńskich turystów imprezie nie zabraknie dobrej zabawy, ruchu na świeżym powietrzu oraz poznawania historii, walorów przyrodniczych, krajoznawczych i turystycznych miasta i gminy Radzyń Podlaski – poinformował nas Robert Mazurek, pomysłodawca a zarazem koordynator imprezy. Organizatorzy zapewniają, że przedsięwzięcie jest adresowane zarówno do starszych jak i młodszych uczniów.

Tegoroczna edycja „Zimy w Mieście” wyjątkowo rozpocznie się w Zespole Szkół w Białej – Gimnazjum im. Żołnierzy Wyklętych. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy (godz. 10.00) odbędzie się konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Następnie wszyscy uczestnicy wezmą udział w podchodach turystycznych, których meta będzie się znajdowała w radzyńskim I LO. Około godziny czternastej przewidziany jest turystyczny posiłek, po którym odbędzie się oficjalne podsumowanie imprezy. Najlepsi w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w „Zimie w Mieście” powinni zapoznać się ze szczegółowym regulaminem imprezy dostępnym na profilu facebook Kocham Radzyń Podlaski. Zorganizowane grupy szkolne prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 606-234-320.

 

Komentarze  

 
#1 Pamietajmy !TUMASAZ 2018-02-09 13:00
Cześć i chwała bohaterom!!!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Fotelik dzieciÄcy
Fotelik dziecięcy
wtorek, 11 czerwca 2024
Sprzedam
Sprzedam
poniedziałek, 10 czerwca 2024
Sprzedam zbiornik paliwa C-360
Sprzedam zbiornik paliwa C-360
piątek, 31 maja 2024