Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2022 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Żołnierze Wyklęci, cześć Waszej pamięci!

Michał Maliszewski   
środa, 07 lutego 2018 08:00

ZimaJuż po raz czternasty Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim organizuje „Zimę w Mieście”.

Głównym celem tegorocznej imprezy jest uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie, które odbędzie się 28 lutego. Współorganizatorami imprezy są: Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, Radzyński Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Białej.

Na zorganizowanej przez radzyńskich turystów imprezie nie zabraknie dobrej zabawy, ruchu na świeżym powietrzu oraz poznawania historii, walorów przyrodniczych, krajoznawczych i turystycznych miasta i gminy Radzyń Podlaski – poinformował nas Robert Mazurek, pomysłodawca a zarazem koordynator imprezy. Organizatorzy zapewniają, że przedsięwzięcie jest adresowane zarówno do starszych jak i młodszych uczniów.

Tegoroczna edycja „Zimy w Mieście” wyjątkowo rozpocznie się w Zespole Szkół w Białej – Gimnazjum im. Żołnierzy Wyklętych. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy (godz. 10.00) odbędzie się konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Następnie wszyscy uczestnicy wezmą udział w podchodach turystycznych, których meta będzie się znajdowała w radzyńskim I LO. Około godziny czternastej przewidziany jest turystyczny posiłek, po którym odbędzie się oficjalne podsumowanie imprezy. Najlepsi w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w „Zimie w Mieście” powinni zapoznać się ze szczegółowym regulaminem imprezy dostępnym na profilu facebook Kocham Radzyń Podlaski. Zorganizowane grupy szkolne prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 606-234-320.

 

Komentarze  

 
#1 Pamietajmy !TUMASAZ 2018-02-09 13:00
Cześć i chwała bohaterom!!!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.