Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 kwietnia 2024 imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Eryk Niewęgłowski Mistrzem Świata w Taekwon-do!

Michał Maliszewski
poniedziałek, 08 czerwca 2015 07:00

Nasi reprezentanciOd 27 do 31 maja odbywały się najważniejsze zawody w tym roku szkoleniowym, a mianowicie Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów w Taekwon-do.

Włoskie Jesolo, które było miejscem rozgrywania zawodów zgromadziło 1019 zawodników z 52 krajów. W tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć jednej z najlepszych wizytówek Radzynia - zawodników z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, którzy swą ciężką pracą i zaangażowaniem wywalczyli udział w tych zawodach. Dla zawodników z Radzynia, Katarzyny Ciężkiej i Eryka Niewęgłowskiego był to debiut w tego typu rozgrywkach.

Najbardziej doświadczona zawodniczka radzyńskiego klubu Katarzyna Ciężka w kategorii seniorek rywalizowała w układach stopni mistrzowskich i musiała uznać wyższość w trzeciej rundzie pojedynków zawodniczki z Argentyny 3:2, która ostatecznie została Wicemistrzynią Świata, a Katarzyna uplasowała się na miejscach 16-32. Eryk Niewęgłowski w startach indywidualnych zajął 11 miejsce, w testach siły miejsce 16-32 w walkach do 75 kg ulegając w drugiej rundzie reprezentantowi Włoch. Oprócz startów indywidualnych podopieczny Łukasza Ciężkiego decyzją trenerów kadry narodowej rywalizował również w konkurencjach drużynowych, w których zdobył z drużyną brązowy medal w testach siły oraz brązowy w technikach specjalnych. Do wcześniejszych medali ostatniego dnia zawodów wspólnie z drużyną po wygranych wszystkich pojedynkach zdobył tytuł Mistrza Świata (!) w walkach drużynowych. Drużyna juniorów w składzie z Erykiem została wybrana najlepszą drużyną Mistrzostw!

Polska reprezentacja z zawodnikami z Radzynia w klasyfikacji końcowej zajęła wysokie trzecie miejsce zaraz za Nowa Zelandią i Rumunią.

Udział w zawodach oraz cały cykl przygotowawczo-szkoleniowy w sezonie startowym jest możliwy dzięki nawiązaniu współpracy oraz wsparciu finansowemu przez: Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, Lubelską Unię Sportu, Firmę TOP TEN Sport, Centrum Urody Katarzyny Zielińskiej zapewniającą odnowę biologiczną, Firmę Olimp Laboratories, która zaopatrzy zawodników w niezbędną suplementację w trakcie sezonu startowego, Firmę Vobos Pawła Olejniczaka, Drukarnię AWA-Druk, Firmę Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, Firmę Radosława Domańskiego Farbex oraz Firmę Jacka Warownego AGRO-TECH.

150607-eryk-1150607-eryk-2150607-eryk-3150607-eryk-4150607-eryk-5150607-eryk-6150607-eryk-7150607-eryk-8