Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 kwietnia 2024 imieniny: Zyty, Teofila

Udany debiut Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do

Mariusz Szczygieł
środa, 28 marca 2012 08:23

Radzyńska drużyna na zawodach w LublinieBardzo udany początek sezonu zanotowali zawodnicy Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do.

W swoim debiucie 25 marca w Lublinie podopieczni Łukasza Ciężkiego rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych o prawo startu na Mistrzostwach Polski. Klub z Radzynia w generalnej klasyfikacji medalowej w kategorii juniora uplasował się na bardzo wysokim 2 miejscu, a wśród juniorów młodszych oczko niżej na 3 pozycji.

Katarzyna Ciężka została najlepszą zawodniczką turnieju zdobywając 2 złote medale w konkurencji walk do – 60kg i technik specjalnych oraz 1 brązowy medal w układach formalnych. Wśród juniorów młodszych mieliśmy troje debiutantów.

Eryk Niewęgłowski w najliczniej obsadzonej konkurencji walk do -48kg nie dał szansy swoim rywalom zdobywając złoty medal. Ewelina Biernacka zdobyła srebrny medal w walkach +57 kg oraz brązowy w technikach specjalnych. Ostatnim debiutantem z radzyńskiego klubu który dobrze zaprezentował się na lubelskich matach był Kuba Bilski, który po tych zawodach wrócił bez dorobku medalowego.

Daje to dobre rokowania na kolejny turniej kwalifikacyjny jak również na tegoroczne Mistrzostwa Polski.