Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 kwietnia 2024 imieniny: Zyty, Teofila

17 medali radzyńskich taekwondoków

Janusz Wlizło
wtorek, 24 marca 2009 13:21

17 medali radzyńskich taekwondoków{xtypo_dropcap}W{/xtypo_dropcap} niedzielę 22 marca 2009 na lubelskiej hali MOSiR zawodnicy Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do sprawdzili swoje siły w pierwszych tegorocznych eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Choć spora grupa utytułowanych wychowanków trenera Janusza Wlizło w tym sezonie przeszła już do kategorii seniora i wyjechała na studia, zastąpiła ich silna grupa młodych debiutantów. A w tych zawodach Radzyń reprezentowała rekordowa ilość 15 zawodników. Zarówno zawodnicy o kilkuletnim doświadczeniu startowym jak i ci debiutujący zaskoczyli trenera efektem przygotowań, bo trwały one z przyczyn obiektywnych dużo krócej niż zwykle. Radzyniacy zdobyli 17 medali na międzywojewódzkich eliminacjach (lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie) strefy F - 4 złote, 4 srebrne i 9 brązowych.

O start w imprezie głównej rywalizowano w dwóch grupach wiekowych - juniora młodszego i juniora.

Aż 10 medali wywalczyli juniorzy młodsi.

W tym 2 złote medale (walki do 57 kg i układy) i jeden srebrny (w technikach specjalnych) zdobyła bezkonkurencyjna na tych zawodach Natalia Olszak, która została też ogłoszona "Najlepszą Zawodniczką Mistrzostw". Trzeci złoty medal wywalczyła w konkurencji walk do 53 kg Katarzyna Ciężka. 17 medali radzyńskich taekwondokówSreberko zawisło też na szyi Katarzyny Popek za walki do 57 kg. 5 brązowych medali zdobyli: Katarzyna Popek (układy), Julia Zarczuk (walki do 57 kg), Jakub Kuśmierowski (walki pow. 66 kg), Michał Zimoń (w technikach specjalnych) oraz Jakub Machowski, który zachwycił swoją bojową postawą i finezją oraz dynamika ruchu wszystkich na zawodach J W zawodach tej rangi debiutowali ponadto: Emanuela Gadzała, Katarzyna Skarżycka i Wojciech Kuśmierowski. Niestety tym razem nie udało im się wywalczyć miejsc medalowych. W kategorii juniora 7 medali dla Radzynia zdobyli: 1 złoty medal - Adam Matysiak (króluje w konkurencji technik specjalnych już od dwóch sezonów - aby tak dalej), zajął też drugie miejsce w rankingu na "Najlepszego Zawodnika Mistrzostw" 2 srebrne: Anna Matysiak w walkach do 55 kg i Jakub Szczerba do 70 kg. Cztery brązowe medale zdobyli: Agnieszka Kania i Emilia Wojtaś - po dwa w konkurencji układów i walk do 60 kg. Dzięki tym wynikom Radzyńska Akademia Taekwon-Do uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji punktowej rywalizacji dziewięciu klubów.

{xtypo_info}Już za tydzień 27-29 marca 2009 radzyńską jedenastkę czeka bardzo trudny sprawdzian ogólnopolski. Największy turniej w kraju - GRAND PRIX POLSKI w Kłobucku pod Częstochową. Trzymajcie kciuki !!! {/xtypo_info}

Wiadomość z ostatniej chwili:

ŁUKASZ CIĘŻKI 22 marca 2009 roku na Balu Sportowca w Białej Podlaskiej usłyszał wyniki tradycyjnego Plebiscytu Słowa Podlasia na 10-ciu Najpopularniejszych Sportowców Południowego Podlasia. Nasz reprezentant - jeden z najbardziej utytułowanych zawodników Akademii uplasował się na 5 miejscu !!! tego plebiscytu. Zawsze traktowaliśmy nominacje do tego plebiscytu jako miłe wyróżnienie, ale jednocześnie świadomi popularności takich dyscyplin jak piłka nożna nie liczyliśmy nigdy na wysokie miejsca. Zważywszy, że w okresie gdy trwał plebiscyt, z obiektywnych przyczyn zdrowotnych trenera nie odbywały się treningi w klubie, a więc nikt nie mógł o tym rozmawiać na treningach, wymieniać się informacjami i motywować do brania udziału w głosowaniu - 5 miejsce zdobyte głosami czytelników, którzy w zdecydowanej większości nawet nie widzieli na oczy Łukasza to bardzo duży sukces Łukasza i wieloletniej pracy klubu. Dziękujemy za to społeczne uznanie, które bez wątpienia jest znacząca motywacją w naszej pracy.

Wśród juniorów wygrał Adrian Rzeczkowski z sekcji taekwon-do Żak Biała Podlaska. Jak widać choć nie mamy pełnych stadionów i trybun na treningach, nie pokazują nas codziennie w telewizji, a w prasie pojawiają się notatki o naszych sukcesach tylko kilka razy w roku - popularność taekwon-do wciąż rośnie. Nie wykluczone, że dzieje się to dzięki wysokiemu poziomowi szklenia w klubach Lubelszczyzny, ale pewnie także z powodu utylitarnych umiejętności i cennych wartości jakie przynosi trening taekwon-do.