Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 lutego 2024 imieniny: Aleksandra, Mirosława * 1927 - Ustanowienie "Mazurka Dąbrowskiego" hymnem państwowym

17 medali radzyńskich taekwondoków

Janusz Wlizło   
wtorek, 24 marca 2009 12:21

17 medali radzyńskich taekwondoków{xtypo_dropcap}W{/xtypo_dropcap} niedzielę 22 marca 2009 na lubelskiej hali MOSiR zawodnicy Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do sprawdzili swoje siły w pierwszych tegorocznych eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Choć spora grupa utytułowanych wychowanków trenera Janusza Wlizło w tym sezonie przeszła już do kategorii seniora i wyjechała na studia, zastąpiła ich silna grupa młodych debiutantów. A w tych zawodach Radzyń reprezentowała rekordowa ilość 15 zawodników. Zarówno zawodnicy o kilkuletnim doświadczeniu startowym jak i ci debiutujący zaskoczyli trenera efektem przygotowań, bo trwały one z przyczyn obiektywnych dużo krócej niż zwykle. Radzyniacy zdobyli 17 medali na międzywojewódzkich eliminacjach (lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie) strefy F - 4 złote, 4 srebrne i 9 brązowych.

O start w imprezie głównej rywalizowano w dwóch grupach wiekowych - juniora młodszego i juniora.

Aż 10 medali wywalczyli juniorzy młodsi.

W tym 2 złote medale (walki do 57 kg i układy) i jeden srebrny (w technikach specjalnych) zdobyła bezkonkurencyjna na tych zawodach Natalia Olszak, która została też ogłoszona "Najlepszą Zawodniczką Mistrzostw". Trzeci złoty medal wywalczyła w konkurencji walk do 53 kg Katarzyna Ciężka. 17 medali radzyńskich taekwondokówSreberko zawisło też na szyi Katarzyny Popek za walki do 57 kg. 5 brązowych medali zdobyli: Katarzyna Popek (układy), Julia Zarczuk (walki do 57 kg), Jakub Kuśmierowski (walki pow. 66 kg), Michał Zimoń (w technikach specjalnych) oraz Jakub Machowski, który zachwycił swoją bojową postawą i finezją oraz dynamika ruchu wszystkich na zawodach J W zawodach tej rangi debiutowali ponadto: Emanuela Gadzała, Katarzyna Skarżycka i Wojciech Kuśmierowski. Niestety tym razem nie udało im się wywalczyć miejsc medalowych. W kategorii juniora 7 medali dla Radzynia zdobyli: 1 złoty medal - Adam Matysiak (króluje w konkurencji technik specjalnych już od dwóch sezonów - aby tak dalej), zajął też drugie miejsce w rankingu na "Najlepszego Zawodnika Mistrzostw" 2 srebrne: Anna Matysiak w walkach do 55 kg i Jakub Szczerba do 70 kg. Cztery brązowe medale zdobyli: Agnieszka Kania i Emilia Wojtaś - po dwa w konkurencji układów i walk do 60 kg. Dzięki tym wynikom Radzyńska Akademia Taekwon-Do uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji punktowej rywalizacji dziewięciu klubów.

{xtypo_info}Już za tydzień 27-29 marca 2009 radzyńską jedenastkę czeka bardzo trudny sprawdzian ogólnopolski. Największy turniej w kraju - GRAND PRIX POLSKI w Kłobucku pod Częstochową. Trzymajcie kciuki !!! {/xtypo_info}

Wiadomość z ostatniej chwili:

ŁUKASZ CIĘŻKI 22 marca 2009 roku na Balu Sportowca w Białej Podlaskiej usłyszał wyniki tradycyjnego Plebiscytu Słowa Podlasia na 10-ciu Najpopularniejszych Sportowców Południowego Podlasia. Nasz reprezentant - jeden z najbardziej utytułowanych zawodników Akademii uplasował się na 5 miejscu !!! tego plebiscytu. Zawsze traktowaliśmy nominacje do tego plebiscytu jako miłe wyróżnienie, ale jednocześnie świadomi popularności takich dyscyplin jak piłka nożna nie liczyliśmy nigdy na wysokie miejsca. Zważywszy, że w okresie gdy trwał plebiscyt, z obiektywnych przyczyn zdrowotnych trenera nie odbywały się treningi w klubie, a więc nikt nie mógł o tym rozmawiać na treningach, wymieniać się informacjami i motywować do brania udziału w głosowaniu - 5 miejsce zdobyte głosami czytelników, którzy w zdecydowanej większości nawet nie widzieli na oczy Łukasza to bardzo duży sukces Łukasza i wieloletniej pracy klubu. Dziękujemy za to społeczne uznanie, które bez wątpienia jest znacząca motywacją w naszej pracy.

Wśród juniorów wygrał Adrian Rzeczkowski z sekcji taekwon-do Żak Biała Podlaska. Jak widać choć nie mamy pełnych stadionów i trybun na treningach, nie pokazują nas codziennie w telewizji, a w prasie pojawiają się notatki o naszych sukcesach tylko kilka razy w roku - popularność taekwon-do wciąż rośnie. Nie wykluczone, że dzieje się to dzięki wysokiemu poziomowi szklenia w klubach Lubelszczyzny, ale pewnie także z powodu utylitarnych umiejętności i cennych wartości jakie przynosi trening taekwon-do.

 

Poniżej galeria z Mistrzostw:

 

{morfeo 29}

{morfeo 30}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

YAMAHA VIRAGO XV 125
YAMAHA VIRAGO XV 125
niedziela, 18 lutego 2024
sprzedam meble TANIO
sprzedam meble TANIO
niedziela, 18 lutego 2024