Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Mierkiewicz, Cieślak, Kaznadziej i Olszak jadą na Mistrzostwa Europy !!!

Łukasz Ciężki   
środa, 20 kwietnia 2022 06:00

Na mistrzostwa!Czworo zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do szkolonych pod okiem Łukasza Ciężkiego wystartuje w tegorocznych Mistrzostwach Europy, które w dniach 27 kwietnia – 1 maja br. rozegrane zostaną w chorwackim Poreću.

W składzie reprezentacji Polski znaleźli się Zuzanna Mierkiewicz która powalczy o medale w indywidualnych walkach do 55 kg oraz w konkurencjach drużynowych, Alina Kaznadziej wystartuje w indywidualnych technikach specjalnych, w indywidualnych walkach do 60 kg oraz w konkurencjach drużynowych, Jakub Cieślak natomiast zawalczy w indywidualnych walkach do 68 kg, w indywidualnych technikach specjalnych oraz w konkurencjach drużynowych. Najbardziej doświadczona zawodniczka klubu Natalia Olszak wystartuje w indywidualnych układach stopni mistrzowskich II dan, w indywidualnych testach siły oraz w konkurencjach drużynowych.

W tegorocznych mistrzostwach Europy wystartuje 592 zawodniczek i zawodników z 28 reprezentacji. Zgodnie z wytycznymi Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Porecu nie pojawią się zawodnicy z Rosji i Białorusi, których federacje w związku wojną na Ukrainie zostały zawieszone przez Międzynarodową Federację Taekwon-do.

Reprezentacji Polski, do Chorwacji wyruszy bezpośrednio ze zgrupowania w COS OPO Spała. Podczas EURO 2022 nasz zespół bronić będzie tytułu najlepszej drużyny starego kontynentu wywalczonego w hiszpańskiej La Nucia.

Zarząd Klubu jak i sami zawodnicy są wdzięczni za pomoc i wsparcie wyjazdu i uczestnictwa w tak prestiżowych zawodach. Składają podziękowania dla:

- Wójt Gminy Borki Radosław Sałata

- Gmina Borki

- Wójt Gminy Czemierniki Arkadiusz Filipek

- Gmina Czemierniki

- Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski

- Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

- Firma JUPITER

- Firma VOBOS

- Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK

- Dariusz Niewęgłowski Jubiler

- Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Rower elektryczny
środa, 17 kwietnia 2024
Sprzedam rowerek damka.Jak nowy.
Sprzedam rowerek damka.Jak nowy.
piątek, 05 kwietnia 2024