Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 lutego 2023 imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

8 medali dla Radzyńskie Sportowego Centrum Taekwon-do!

Michał Maliszewski   
piątek, 08 marca 2019 07:00

Zawodnicy na podium1-3.03 w Nowej Rudzie odbyły się pierwsze ogólnopolskie zawody taekwon-do, w których wzięli udział zawodnicy Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do. Puchar Polski był pierwszymi eliminacjami do Mistrzostw Polski Seniorów jak i wstępną weryfikacją to ścisłej kadry narodowej na zbliżające się w kwietniu Mistrzostwa Świata w niemieckim Inzell oraz do październikowych Mistrzostwa Europy w Sarajewie.

W wyżej wymienionych zawodach wzięło udział ponad 270 zawodników w tym również, dziewięcioro podopiecznych Łukasza Ciężkiego. Zawodnicy szkoleni w Radzyńskim Sportowym Centrum Taekwon-do wywalczyli 8 medali!

Michał Łobacz zdobył złoty medal w układach mistrzowskich wśród juniorów oraz brązowy krążek w walkach do 56 kg, dokładając do dorobku medalowego jeszcze złoto w układach mistrzowskich jako debiutant w kategorii seniora. Kolejna osoba która dostała się do strefy medalowej to Karolina Świć, która wywalczyła dwa brązowe medale w walkach do 50 kg oraz  w układach stopni mistrzowskich. Na 3 miejscu podium stanęła również Aleksandra Kopiś w walkach do 45 kg oraz najbardziej zaawansowani zawodnicy radzyńskiego klubu Katarzyna Ciężka w walkach do 62kg i Eryk Niewęgłowski w walkach do 85kg. Oprócz wyżej wymienionych zawodników bardzo dobrze spisali się pozostali uczestnicy zawodów, często plasując się tuż za strefą medalową Damian Ładny,Maryna Ciarkowska, Jolanta Szczepaniuk i Karolina Ludian. Już niebawem dowiemy się kto z radzyńskich wojowników dostanie szanse na reprezentowanie Polski podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Inzzel.

Tak dobre wyniki i możliwość przygotowania się do zawodów jak i sam udział w nich nie byłby realny bez wsparcia i pomocy finansowej ze strony:

 - Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaski,

- Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim,

- Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim,

- Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK,

- Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych,

- Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej,

- Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim,

- Firmy Pana Pawła Olejniczaka VOBOS,

- Firmy Olimp Sport Nutrition.

 190307-taekwon-1190307-taekwon-2190307-taekwon-3190307-taekwon-4190307-taekwon-5190307-taekwon-6190307-taekwon-7190307-taekwon-8190307-taekwon-9

 

Komentarze  

 
#1 RE: 8 medali dla Radzyńskie Sportowego Centrum Taekwon-do!falconetti 2019-03-09 22:23
Szczerze Wam kibicuję i gratuluję sukcesów . Pamiętam pierwsze kroki na macie Pana Ciężkiego . Od samego początku prezentował bardzo dobry poziom . Teraz przekazuje to swoim podopiecznym .Mam nadzieję , że kiedyś poznamy się osobiście .

Dodam , że przez siedem lat obserwowałem szkołę Taekwon-do non stop, więc jakieś przemyślenia z tych obserwacji mam .
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.