Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 lipca 2020 imieniny: Jan, Wera, Brunon
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Zorientowani licealiści

Robert Mazurek   
wtorek, 20 września 2016 07:00

Start i meta14 września w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim odbyła się XIII Szkolna Impreza na Orientację.

Była to jedna z kilku propozycji, jaką szkoła przygotowała dla swoich uczniów w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Na starcie imprezy stawiło się 346 osób – 204 w kategorii dziewcząt i 142 w kategorii chłopców.

– Impreza polegała na jak najszybszym odnalezieniu sześciu miejsc w najbliższym otoczeniu szkoły, określonych specjalnie przygotowaną mapą. Miejsca te zostały oznaczone lampionami wyposażonymi w perforatory, za pomocą których uczestnik potwierdzał tam swoją obecność – powiedział nam Robert Mazurek, pomysłodawca imprezy. Organizatorem przedsięwzięcia było Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim, natomiast funkcję sędziów pełniły Urszula Malmon i Dominika Gomółka.

Rywalizacja przebiegała fair play. Wszyscy uczniowie byli bardzo zdeterminowani i walczyli o najwyższe lokaty. Ostatecznie, w kategorii dziewcząt zwyciężyła Weronika Matyka, wyprzedzając Ewelinę Dominik i Oliwię Chud. Natomiast w gronie chłopców pierwsze zajął Jakub Siłuszyk, wyprzedzając Kacpra Fijałka i Sebastiana Kopisia.

160920-azurek-1160920-azurek-2160920-azurek-3