Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 października 2021 imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła | 2011 - ks. kanonik Andrzej Kieliszek został proboszczem parafii św. Trójcy
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Poznawali swoją Ojcowiznę

wtorek, 19 czerwca 2012 07:00

Młodzież poznawała swoją OjcowiznęW poniedziałek (18.06) w radzyńskim I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się podsumowanie III Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę".

W konkursie zorganizowanym przez nauczycieli informatyki oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 wzięło udział 89 osób. Młodzież przygotowała prezentacje multimedialne na temat swojego miejsca zamieszkania, jego historii i teraźniejszości.
Głównym celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej poprzez dostrzeganie i prezentowanie w ciekawy sposób obiektów krajoznawczych czy tradycji kulturowych, a także wspomnień i wydarzeń historycznych. Forma konkursu pozwala na rozbudzanie pasji w młodych ludziach do pięknego pokazywania swoich rodzinnych stron.

Jury konkursu w składzie Robert Mazurek (przewodniczący), Małgorzata Bogusz, Monika Kowalik, Małgorzata Mazurek, Artur Musiejuk, Piotr Skowron, Katarzyna Skrzeczkowska i Anna Tracz, zapoznało się z 71 prezentacjami 89 autorów. Ocena prac uwzględniała zawartość merytoryczną prezentacji, oryginalność prezentacji tematu, stopień wyczerpania tematu, staranność i poprawność wykonania, a także wkład własny autora. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Alicja Orlikowska z klasy I b, która przygotowała prezentację pt. „Mój dom rodzinny", drugie Agnieszka Kotowska z klasy I f za prezentację pt. „Radzyńskie rzeźby Jana Chryzostoma Redlera", natomiast trzecie Karolina Filipek z klasy I a za prezentację pt. „Dzieje mojej rodziny, tradycje i zwyczaje".

ojcowizna01ojcowizna02ojcowizna03ojcowizna04ojcowizna05ojcowizna07ojcowizna08ojcowizna09

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.