Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Drużyny I LO w Radzyniu Podlaskim poza zasięgiem konkurencji

Robert Mazurek   
wtorek, 10 maja 2011 21:25

Jedną z konkurencji rozegranych w ramach turnieju był turystyczny marsz na orientację9 maja br. zakończyła się kolejna edycja eliminacji oddziałowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Już po raz 39 radzyńscy turyści rywalizowali o prawo startu w finale wojewódzkim imprezy. Organizatorem przedsięwzięcia był Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Radzyniu Podlaskim. Sędzią głównym zawodów i autorem większości zadań był Bogdan Fijałek.

W ramach eliminacji przeprowadzono siedem konkurencji. Były to konkurs krajoznawczy, obejmujący wiedzę z województw lubelskiego i pomorskiego (gospodarz finału centralnego) oraz ogólną z Polski, konkurs turystyczno-topograficzny, sprawdzian z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, konkurencja pod nazwą „karta do kroniki", a także sprawdzian z zakresu ruchu drogowego (test pisemny i jazda sprawnościowa), turystyczne ABC (przejście po przyrządzie równoważnym, rzut do celu, rozpoznawanie roślin, gra azymutowa i niespodzianka) oraz turystyczny marsz na orientację.

Po rozegraniu wszystkich regulaminowych konkurencji wyłoniono radzyńskich reprezentantów na finał wojewódzki turnieju. W kategorii szkół podstawowych zostali nimi uczniowie Aleksandra Gątarczyk, Kacper Fijałek i Paweł Przegaliński reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Radzyniu Podlaskim (opiekun Monika Szostak). W gimnazjach awans uzyskali reprezentanci Gimnazjum w Sosnówce - Karolina Szutyk, Piotr Bujnik i Jędrzej Masztaleruk (opiekun Sabina Sakowicz), natomiast w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna okazała się drużyna w składzie Weronika Paszkowska, Dorota Zając i Karol Brzozowski reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim (opiekun Robert Mazurek).

{morfeo 704}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam 2 rowery typu damka I 2młodzieżowe
poniedziałek, 08 kwietnia 2024
noimage
Zatrudnię Pomocnika
środa, 10 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam mieszkanie własnościowe
poniedziałek, 08 kwietnia 2024