Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 kwietnia 2024 imieniny: Marka, Jarosława

Wyjazdowa wygrana Unii w Dobryniu

Michał Maliszewski
środa, 26 kwietnia 2017 07:00

Unia ŻabikówGminny Ludowy Klub Sportowy Unia Żabików pokonał na wyjeździe zespół z Dobrynia 4 do 0.

Pierwsze fragmenty gry to wyrównana gra obu drużyn. Po około 20 min. zaczęła zarysowywać się przewaga przyjezdnych, gdzie do sytuacji strzeleckich dochodzili Mariusz Lecyk, Kuba Kot i Sebastian Koczkodaj, lecz żaden z wymienionych zawodników nie potrafił skierować piłki do siatki gospodarzy.

W 33 min. bardzo dobre podanie od Ptaszyńskiego na lewe skrzydło dostał Koczkodaj, gdzie po wrzutce w pole karne sytuację zamknął Mariusz Lecyk zdobywając bramkę na 1 do 0. Po upływie zaledwie kilku minut ten sam zawodnik strzałem z około 25 m zaskoczył bramkarza gospodarzy podwyższając wynik meczu na 2 do 0. Pod koniec pierwszej połowy strzałem zza linii pola karnego nie poradził sobie bramkarz z Dobrynia wypuszczając piłkę z rąk prosto pod nogi Emila Mazurka z czego skorzystał zawodnik Unii strzelając bramkę na 3:0 tym samym ustalając wynik do przerwy.

Po przerwie zespół z Żabikowa kontrolował spotkanie do końca meczu ,na koniec dorzucając jeszcze bramkę w 88 min. po strzale Mariusz Lecyka zdobywcy trzech bramek w tym meczu.

Skład Unii: Dąbkowski, Michalski, Księżopolski (68Palica), Kępa, Niewęgłowski, Mitura, Lecyk, Ptaszyński, (62 Pieńko), Kot, Koczkodaj (84Zgrajka), Mazurek (46 Wołek).