Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2022 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Przyjdź na mecz! Kibicuj swojej drużynie!

Krzysztof Grochowski   
sobota, 12 listopada 2016 08:00

OrlętaDzisiaj, o godzinie 13.00 w ostatniej kolejce rundy jesiennej III ligi, Orlęta podejmią na własnym stadionie drużynę Spartakusa Daleszyce.

Klub z niewielkiego miasteczka pod Kielcami nie jest zbyt znany szerszemu gronu kibiców. Do trzeciej ligi awansował roku temu, ale w ubiegłych rozgrywkach III ligi świętokrzysko-małopolskiej zajął 6 miejsce, co dało mu utrzymanie w zreformowanej lidze. Ze względu na bliskość położenia klub z Daleszyc jest dogodnym miejscem do ogrywania się dla piłkarzy z Kielc czy też Ostrowca. Po niezbyt fortunnym starcie w obecnym rozgrywkach Spartakus ostatnio jakby zaczął grać lepiej, wygrywając u siebie z Karpatmi Krosno i Unią Tarnów. W tabeli są o jedno miejsce niżej niż Orlęta i w normalnych warunkach to pewnie nasz zespół byłby faworytem w tym meczu. Niestety przez niespotykaną w ostatnich latach plagę kontuzji trener Panek od dwóch miesięcy ma zdziesiątkowaną drużynę.

W ostatnim meczu z Motorem z gry wypadł następny podstawowy obrońca - Patryk Szymala. Co prawda zdrowi już wydają się być Witalij Melnyczuk i Michał Zuber, ale ich przydatność jest czysto teoretyczna i trener będzie mógł ich co najwyżej wystawić jako rezerwowych. Warunki do gry po ostatnich opadach śniegu na pewno nie będą najlepsze. Na boisku może rządzić przypadek, ale trzeba wierzyć w w wygraną i dopingować biało-zielonych. Zwycięstwo pozwoliłoby im odskoczyć od strefy spadkowej.

Zgodnie z regulaminem z ligi spadają drużyny z miejsc 16-18. Grono spadkowiczów może być zwiększone, jeżeli z II ligi spadnie klub przypisany terytorialnie do naszej ligi. Na razie jednak na to się nie zanosi, bowiem najsłabsza z trzech takowych drużyn Stal Stalowa Wola (trenowana przez znanego w Radzyniu Rafała Wójcika) jest na 10 miejscu w II lidze.

Zapraszamy na stadion w sobotę przed godziną 13.00. Prosimy zwrócić uwagę na zmianę terminu - pierwotnie mecz miał być rozegrany w niedzielę.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.