Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 lipca 2022 imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Orlęta! Będzie lepiej?

Adam Kułak   
środa, 31 sierpnia 2016 07:00

Przed nami mecz z Podhalem Nowy TargGra toczy się dalej, już po raz szósty w nowym sezonie drużyny czwartej grupy trzeciej ligi wybiegną na boiska.

Nikt nie obiecywał łatwych zwycięstw ale żaden z sympatyków Orląt Spomlek nie przewidywał tak słabego początku rozgrywek. O gorącym prysznicu i połowie tuzina zainkasowanych goli w sobotnie południe na boisku w Trzebini zapominamy i w środowym meczu z Podhalem Nowy Targ trzeba zagrać o pełną pulę.

Niezbędna jest determinacja i wola walki, tym bardziej, że najbliższy przeciwnik Orląt również nie błyszczy formą, dorobek sześciu punktów, bramki 8-11 pozwala na zajmowanie dziesiątego miejsca w trzecioligowej tabeli. W dotychczasowych spotkaniach Podhale wygrało na swoim boisku z Karpatami Krosno 2:1 i w ostatnie kolejce z Unią Tarnów 3:2, nie sprostali u siebie Avii Świdnik 1:2 , przegrali na wyjeździe z KSZO 2:0 i Wisłą II Kraków 4:2 - Wisła II wycofała się z rozgrywek, mecze zostały anulowane.

Przed obecnym sezonem drużyna z Nowego Targu pozyskała z Górnika Zabrze obrońcę Michała Bedronkę, z Nadwiślana Góra przeniósł się grający wcześniej m.in. w Górniku Zabrze pomocnik Przemysław Piwowarczyk. Dwóch pomocników Jakub Ochman i Michał Nawrot przyszli z Hutnika N.H. Kraków, napastnik Wojciech Dziadzio przeniósł się z Wisły Sandomierz, Wychowanek BKS-u Lublin 25-letni pomocnik Adrian Ligienza po raz szesnasty (siedem razy jako junior i dziewięć razy jako senior) zmienił barwy klubowe , przeszedł do Podhala z Broni Radom. W kadrze drużyny jest dwóch obcokrajowców- Słowak Peter Drobnak i ziomal Witka Melnychuka Taras Yaworskyj. Kilku zawodników łącznie z wymienionymi wcześniej Bedronką i Piwowarczykiem ma w piłkarskiej karierze występy w Extraklasie – Dawid Basta w Ruchu Chorzów, Mateusz Urbański w Cracovii, Jarosław Potoniec w Górniku Zabrze, Sebastian Świerzbiński w Jagiellonii Białystok. Jak wynika z tego zestawienia kadra Nowotarżan wygląda imponująco, jednak o wyniku na boisku nie decydują nazwiska tylko aktualna forma zespołu.

Radzyńska drużyna w dotychczasowych spotkaniach nie zachwycała swoich sympatyków piłkarskim kunsztem. Brak zgrania, dziury w obronie i w bramce, mizernie w pomocy nie lepiej z przodu, to główne grzechy Orłów Damiana Panka. Zajmowane czternaste miejsce jest tego najlepszym odzwierciedleniem. Porównując dorobek z poprzedniego sezonu sytuacja wygląda podobnie, po pięciu a nawet sześciu (odpukać w niemalowane drewno) kolejkach rozgrywek Orlęta miały również cztery punkty. Okazją do poprawy pozycji w tabeli i humorów kibiców będzie środowy pojedynek z Podhalem. Optymistyczny jest fakt, iż w Trzebini pomimo beznadziejnej sytuacji po pierwszej połowie, Orlęta w drugiej części spotkania solidnie powalczyły. Sytuacja zdrowotna w zespole używając języka dyplomatycznego jest zadowalająca. Tak więc, w środę nie ma innego wyjścia, Orlęta- ciupagi w szpony i... do zbójnickiego z Góralami, do zbójnickiego, szkoda że bez Kota, oj, niedobry sędzia Jabłoński, niedobry.

Nowotarski Klub Piłkarski Podhale Nowy Targ powstał 25 września 2009 roku z połączenia drugoligowego zespołu piłki halowej KS Krokus Podhale Nowy Targ i sekcji piłki nożnej KS Szarotka Podhale Nowy Targ. Prezesem Zarządu Klubu jest Pan Grzegorz Wrona, funkcję trenera pełni Pan Marek Żołądź. Drużyna Podhala ma do pokonania odległość około 430 kilometrów.

Wszystkich sympatyków futbolu zapraszamy w środę 31.08.2016r. godzina 17.00.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.