Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 maja 2022 imieniny: Aleksandra, Bernardyna | 2002 - ks. Zbigniew Kiernikowski otrzymał sakrę biskupią
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Już wiosna

Adam Kułak   
piątek, 19 listopada 2021 07:30

Orlęta przed meczem z SokołemPrzed nami pierwsza wiosenna kolejka rozgrywek trzeciej ligi piłkarskiej grupa IV. Gościem radzyńskich piłkarzy będzie zespół z Podkarpacia Sokół Sieniawa.

Sezon 2020/21 drużyna Sokoła zakończyła na trzeciej pozycji. Po zaskakującej i zastanawiającej porażce w ostatniej kolejce 3:4 z Podlasiem Biała Podlaska,d zarząd klubu przeprowadził gruntowne remanenty w kadrze i sztabie trenerskim zespołu. Postanowiono rozstać się z trenerem Ryszardem Kuźmą i większością piłkarzy. Zatrudniono młodego 34 letniego trenera Łukasza Chmurę, który otrzymał zadanie odbudowania zespołu na miarę trzeciej ligi. Początek rozgrywek był tragiczny jednak w miarę upływu czasu drużyna z Sieniawy zaczęła ciułać ligowe punkty.

We wrześniu dokonano kolejnych roszad w sztabie szkoleniowym, funkcję trenera powierzono asystentowi Łukasza Chmury Dariuszowi Majcherowi. Po siedemnastu kolejkach jesiennej rundy Sieniawianie uzbierali 15 punktów i zajmują piętnaste miejsce. Na wyjazdach wygrali tylko w Wólce Pełkińskiej 0:1. Rundę jesienną zakończyli przegraną 3:0 z drużyną Cracowii II. Piłkarze z Sieniawy zdobyli tylko 14 bramek, z czego pięć trafień zaliczył wychowanek Promnika Łaskarzew Sebastian Kaczyński. W poprzednim sezonie Sokół dwukrotnie (4:3 i 0:1) ograł Orlęta, ale pierwszy mecz obecnej edycji rozgrywek zakończył się wyraźnym zwycięstwem biało zielonych 0:4.

Nie ma co oglądać się wstecz, można było pokusić się o lepsze rozstrzygnięcie w poprzednim meczu z liderem, ale to już historia. Przed radzyńską drużyną stoi zadanie pokonania Sokoła Sieniawa. Przestrzegam przed hurraoptymizmem, zespół z Sieniawy to już drużyna a nie zlepek piłkarzy, których wyraźnie ograliśmy w sierpniu. Po rewolucji w klubie zespół z Sieniawy jest mozolnie odbudowywany, aby skutecznie powalczyć o trzecioligowy byt.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na stadion w Radzyniu 20 listopada. Początek meczu godzina 13.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Orlętastadionowy 2021-11-19 10:21
Władzo miejska! Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego. Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe. Może wniosek w ramach Polskiego Ładu?...

 
 
 
#2 Orlętapitlit 2021-11-20 15:51
Zlitujcie się nie zadaszajcie nam trybun. W piękne słoneczne dni, gdy z boiska wieje beznadzieją i nudą, można się chociaż trochę poopalać.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.