Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 lipca 2020 imieniny: Jan, Wera, Brunon
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Zagramy z wiceliderem

Adam Kułak   
sobota, 02 listopada 2019 07:00

Orlęta na murawieKolejny mocny przeciwnik, tak należy określić przyjeżdżającą w najbliższą niedzielę do Radzynia drużynę Hutnika Kraków.

Krakowski zespół w swojej historii ma zaliczone w latach dziewięćdziesiątych występy w pierwszej lidze. W obecnych rozgrywkach po czternastu kolejkach podopieczni trenera Leszka Janiczka zajmują drugie miejsce, tracąc tylko dwa punkty do liderującej Korony II Kielce. Najbardziej wartościowymi piłkarzami Hutnika są doświadczony Kamil Sobala, Patryk Kołodziej oraz dwaj wychowankowie klubu Mateusz Gamrot i Krzysztof Świątek, który w bieżącym sezonie zdobył sześć bramek dla swojej drużyny.

Ostania kolejka rozgrywek zakończyła się dla Krakowian szczęśliwie, po bramce zdobytej z rzutu wolnego przez Patryka Kołodzieja w 86 minucie pokonali u siebie 1 : 0 bezpośredniego rywala do awansu Motor Lublin.

Pomimo rewelacyjnego wyniku w Kielcach radzyńska drużyna plasuje się nad grupą spadkową. Nikt nie ukrywa, że pokonanie Hutnika nie będzie łatwym zadaniem i może być sensacją kolejki. Ale punktów powinniśmy szukać w każdym meczu, nawet z najsilniejszym rywalem. Jest pewna nadzieja na korzystny wynik, ponieważ najbliższy przeciwnik Orląt traci dużo goli, bilans bramkowy 25-21. Historia spotkań z Hutnikiem zamyka się na sześciu meczach. Trzykrotnie remisowaliśmy, jeden mecz zakończył się zwycięstwem Orląt, raz wygrała drużyna Hutnika. Jeden mecz w sezonie 2007/08 w sposób mało elegancki ze strony gospodarzy, po spóźnieniu się Orląt (autobus utknął w korku) zakończył się walkowerem dla Hutnika.

Sympatyków piłki nożnej zapraszamy na ulicę Warszawską 77 niedzielę 3 listopada, początek meczu godzina 12.oo.

Na starej stronie Orląt w zakładce „relacje na żywo” planujemy relację tekstową.