Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 kwietnia 2024 imieniny: Julii, Bernadetty

Walczyli o złotą podkowę w Skaryszewie

Jakub Jakubowski
środa, 03 marca 2010 14:42

Piotr Dorosz - po lewejZe zmiennym szczęściem walczyli radzyńscy judocy w mocno obsadzonym turnieju w Skaryszewie (k. Radomia), który odbył się 21 lutego br.

18 zawodników MULKS „Technik-Orion” stanęło do rywalizacji o medale z innymi judokami z blisko 20 klubów, głównie z Mazowsza. Wśród podopiecznych Waldemara Podsiadłego najlepiej spisali się zdobywcy złotych podków (taką formę miały najcenniejsze trofea): Piotr Dorosz (38 kg), Agnieszka Żelazowska (30 kg), Edyta Machowska (33 kg) oraz Emilia Samólnik (kat. dzieci).

Drugie miejsca i srebrne podkowy wywalczyli: Piotr Podsiadły i Jerzy Mackiewicz (24 kg) oraz Alicja Szewczyk (36 kg). Na trzecim stopniu podium rywalizację zakończyli: Paweł Podsiadły (50 kg młodzików), Mateusz Dorosz (24 kg), Edyta Machowska (walczyła również w kat. 29 kg chłopców) oraz Emilia Samólnik (kat. juniorek młodszych).

Ponadto Daniel Staranowicz wywalczył 4 miejsce w kategorii 50 kg. Poza miejscami punktowanymi uplasowali się inni zawodnicy dzielnie reprezentujący Radzyń: Mateusz Siwek, Kamil Karpiński, Kamil Samólnik, Karol Mackiewicz, Adrian Mackiewicz oraz Wiktor Miszczuk.

Na uznanie zasługuje postawa starszych zawodników Pawła Gątarczyka, który wygrał 2 pojedynki w silnie obsadzonej kategorii (81 kg juniorów młodszych) oraz Jarosława Króla - 1 wygrana walka (73 kg juniorów młodszych). Obaj ci zawodnicy wywalczyli w swych kategoriach 5 miejsca.

Mateusz Dorosz - walka w parterzeNa trzecim stopniu podium Paweł Podsiadły i Daniel SteranowiczPiotr Dorosz - zwycięzca kat. 38 kg