Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Dziecięcy Rajd Rowerowy

Marek Topyła   
wtorek, 27 czerwca 2017 07:00

Podczas rajduRajdy rowerowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i widać to także w kalendarzu imprez radzyńskiego MOSiRU.

W sobotę 24 czerwca odbyła się właśnie jedna z takich imprez a głównymi „bohaterami” wyjazdu do Paszk Dużych byli najmłodsi. Było to wspólne przedsięwzięcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Klubu Sportowego Paszki. Ośrodek podjął się zorganizowania przejazdu kilkudziesięciu uczestników z Radzynia do niedalekich Paszk a na miejscu wszystko było już „ogarnięte” przez strażaków ochotników z OSP w Paszkach Dużych. KS Paszki jest ściśle związany z jednostką OSP a trzon działaczy klubu stanowią właśnie strażacy. Nic więc dziwnego, ze główna część imprezy odbyła się przy remizie OSP, a dzięki dobrej współpracy z „mosirowcami” wszystko zagrało na 100%. To już druga taka wspólna impreza i miejmy nadzieję, ze stanie się stałym punktem imprez rekreacyjnych dla dzieci z Radzynia i okolic Paszk.

Trasa rajdu to tylko 5 km ale dla niektórych, zwłaszcza młodszych rowerzystów, nie było to wcale mało. Na dzień dobry, tuż po przyjeździe wszyscy mogli własnoręcznie upiec sobie kiełbaskę na ognisku i chwilę odpocząć przed piknikowymi szaleństwami. Organizatorzy zorganizowali szereg gier i zabaw sprawnościowych a najlepszych nie ominęły nagrody. Był wyścig w workach, przeciąganie liny między drużynami dzieci i rodziców, strzały na bramkę, rzuty do kosza, slalom dla dzieci z „udziałem” prawdziwego jajka a dla nieco starszych główną atrakcją było boisko do siatkówki plażowej. Dwie godziny dobrej zabawy przeleciały nie wiadomo kiedy.

MOSiR i KS Paszki serdecznie dziękują za współpracę firmie Cyklo Ski Serwice, która objęła fachową pomocą uczestników wyjazdu rowerowego. Taka współpraca to strzał w dziesiątkę.

Wyjątkowe słowa podziękowania za pomoc materialną oraz słodkości należą się Grupie drGerard. Dzięki tej pomocy imprezy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mogą cieszyć zarówno organizatorów jak i uczestników i stoją naprawdę na solidnym poziomie.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Dom w Radzyniu Podlaskim
Dom w Radzyniu Podlaskim
czwartek, 18 kwietnia 2024
pracownik biurowy-fakturzystka
pracownik biurowy-fakturzystka
czwartek, 11 kwietnia 2024
noimage
Opony letnie 4 szt. 175 x 65 x 14
wtorek, 23 kwietnia 2024