Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 marca 2023 imieniny: Ernesta, Lidii

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

FINAŁ Mistrzostw Szkół Województwa Lubelskiego w Pływaniu

Joanna Jaszcz - Dębska   
środa, 21 grudnia 2022 07:00

Nasze pływaczkiWychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom młodzieży, po dwóch latach pandemii I LO w Radzyniu Podlaskim, jako jedyna szkoła w powiecie wzięła udział w sportowych zawodach pływackich organizowanych w ramach IMPREZ SPORTOWYCH WCHODZĄCYCH W SKŁAD OGÓLNOPOLSKIEGO WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ w roku szkolnym 2022/2023.

Głównym założeniem współzawodnictwa jest wsparcie rozwijającej się młodzieży w jej prawidłowym rozwoju biologicznym, wdrożenie do zdrowego stylu życia, odniesienie sukcesu na miarę swoich możliwości, umożliwienie udziału w różnych formach współzawodnictwa sportowego.  

30 listopada 2022 roku odbyły się eliminacje powiatowe. Uczestniczyło w nich 22 uczniów z I LO w Radzyniu Podlaskim. Awans do finału rejonowego (1/2 finału wojewódzkiego) uzyskało 15 osób.

7 grudnia 2022 roku w Białej Podlaskiej odbyły się eliminacje rejonowe (1/2 finału wojewódzkiego). W eliminacjach wystartowało 15 reprezentantów naszej szkoły. Awans do finału wojewódzkiego w konkurencjach indywidualnych wywalczyli:

Agata Szczuchniak – 50 m st. klasycznym,

Eliza Gomółka – 50 m st. dowolnym,

Natalia Niewęgłowska – 50 m st. motylkowym,

Mikołaj Trykacz - 50 m st. dowolnym

Jakub Różycki – 50 m st. klasycznym.

Największym, historycznym sukcesem okazał się występ sztafety dziewcząt: 6 x 25 m st. dowolnym, która zdobyła zloty medal i wywalczyła tym samym awans do finału wojewódzkiego.

Skład sztafety: Agata Szczuchniak, Eliza Gomółka, Natalia Niewęgłowska, Martyna Muniowska, Wiktoria Madej, Sofiia Kazmirchuk.

12 grudnia 2022 roku na pływalni olimpijskiej w Lublinie odbył się FINAŁ Mistrzostw Szkół Województwa Lubelskiego w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 127 reprezentacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszego województwa. W konkurencjach indywidualnych wystartowało 421 zawodników, w tym 210 dziewcząt i 211 chłopców, w konkurencji sztafet wystartowało 65 zespołów.

221220-jaszcz-1221220-jaszcz-2221220-jaszcz-3221220-jaszcz-4221220-jaszcz-5

W klasyfikacji końcowej nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

Natalia Niewęgłowska – 7 miejsce

Eliza Gomółka – 12 miejsce

Mikołaj Trykacz – 8 miejsce

Jakub Różycki – 9 miejsce

 

SZTAFETA DZIEWCZĄT

6 x 25 m st. dowolnym - 6 miejsce

 

SKŁAD SZTAFETY:

Natalia Niewęgłowska

Eliza Gomółka

Martyna Muniowska

Sofiia Kazmirchuk

Wiktoria Madej

Aleksandra Krasuska

 

 W podsumowaniu progresji zawodników prowadzonych przez organizatora I LO w Radzyniu Podlaskim uplasowała się na 31 pozycji.

 Do zawodów młodzież przygotowała i poprowadziła przez wszystkie etapy współzawodnictwa Joanna Jaszcz – Dębska, nauczyciel wychowania fizycznego I LO w Radzyniu Podlaskim

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.