Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

IV runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w pływaniu

Jacek Dębski   
sobota, 27 października 2018 06:00

Zawodnicy na podiumW ubiegłą sobotę 20 października 2018 r. na pływalni OSiR w Zamościu odbyła się IV przedostatnia runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w pływaniu.

W zawodach prawo startu mają zawodnicy w wieku od 10 do 12 lat podzieleni na dwie kategorie wiekowe 10-11 lat i 12 lat. W każdej konkurencji, z jednego klubu startować może nieograniczona ilość zawodników 11 i 12 letnich. Wyjątek stanowią zawodnicy 10 letni, którzy mogą jedynie uzupełnić łączną liczbę zawodników klubu do 3 w danej konkurencji.

Do punktacji klubowej liczą się maksymalnie trzy najlepsze zawodniczki i trzech zawodników z klubu, w każdej konkurencji indywidualnej (miejsca punktowane od 1 do 12) i jedna sztafeta.

W rywalizacji sportowej w Zamościu udział wzięło 170 zawodniczek i zawodników z 14 klubów woj. lubelskiego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała pani Marzena Sędlak prezes UKS Orka Zamość oraz  pan Andrzej Wnuk prezydent Zamościa.

Klub MULKS „Technik-Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowali: Martyna Muniowska, Amelia Syta, Julia Syta, Urszula Gepner, Laura Musiejuk, Mikołaj Trykacz, Michał Danilczuk, Łukasz Opolski, Mikołaj Maciuk i Miłosz Trościańczyk.

W startach indywidualnych bardzo dobry występ zaliczył Mikołaj Trykacz zajmując II miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz III miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym tracąc do I miejsca zaledwie 0,15 sek. Dużych emocji dostarczyła nam sztafeta chłopców 12 lat w składzie: Łukasz Opolski (styl grzbietowy), Mikołaj Maciuk (styl klasyczny), Mikołaj Trykacz (styl motylkowy) i Michał Danilczuk (styl dowolny) na dystansie 4x50 m stylem zmiennym. Pokazała, że walczyć należy do końca, wyprzedzając na ostatnich metrach zespół Lublinianki i plasując się na II miejscu.

W klasyfikacji końcowej IV rundy MULKS „Technik-Orion” zajął ostatecznie 8 miejsce. W indywidualnej klasyfikacji chłopców 12 lat po IV rundach Multiligi prowadzi nasz zawodnik Mikołaj Trykacz.

Do startów w Zamościu zawodników przygotował trener Jacek Dębski i Joanna Jaszcz – Dębska.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu sponsorów: 

Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, 

Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim, 

Gmina Wohyń, 

B Braun Aesculap-Chifa Sp. zo.o., 

Nadleśnictwo w Radzyniu Podlaskim, 

SM Spomlek, 

WELMAX PAPER Sp. zo.o.

DSC01488DSC01510DSC01539DSC01541DSC01558DSC01562DSC01566DSC01595DSC01596DSC01601DSC01629DSC01650DSC01653DSC01665DSC01672DSC01674

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.