Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

XII Światowa Liga Siatkówki ROKiR zakończona

Marek Topyła
piątek, 30 kwietnia 2010 13:52

Ostatni gwizdek sędziego?W niedzielę 25 kwietnia zakończyły się rozgrywki XII Światowej Ligi Siatkówki organizowanej przez Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Przedsmak finałowych emocji mieliśmy już w piątek wieczorem, gdy rozegrano dwa zaległe mecze. Najpierw Białka pokonała drużynę ZSP Seniorzy 3:2 (25:14, 26:28, 25:20, 18:25, 15:9) a wynik taki pozwolił belfrom z ZSP uniknąć rozgrywania meczu barażowego, skazując tym samym Pocztę na ten wielce ryzykowny zaszczyt. W drugim meczu, bardzo ważnym i prestiżowym dla obu drużyn Plus Minus 50 pokonał ekipę AKS 3:1 (25:22, 21:25, 25:13, 25:10). Był to mecz dwóch drużyn znających się jak mało kto, a jedyny cel obu drużyn to być wyżej w tabeli od rywali, niezależnie od kosztów.

Mecze niedzielne zaczęły się od zaległych, ale decydujących o wszystkim meczów II ligi. LO I pokonało Polskowolę 3:2 (25:17, 25:23, 24:26, 17:25, 15:6), czym zapewniło sobie bezpośredni awans do przyszłorocznej I ligi. Równolegle w tym samym czasie ZSP wygrało 3:0 (25:12, 25:16, 25:16) z Montedem i wywalczyło sobie prawo udziału w meczu barażowym z dziewiątą drużyną I ligi czyli Pocztą. W pozostałych zaległych meczach White Team wygrał z Montedem, natomiast Magiczni Wojownicy w towarzyskim już meczu zagrali z Polskowolą (ekipa z Polskowoli była zdekompletowana z powodu kontuzji).

O godz. 11.30 rozpoczął się turniej finałowy i jednocześnie na obu boiskach odbyły się mecze półfinałowe. Policja wygrała z Czemiernikami 3:1, natomiast Ostrówek nie dał szans bardzo osłabionej i odmłodzonej Wolance, pokonując ich 3:0. Gdy finaliści odpoczywali przed decydującymi meczami, na boisku głównym rozegrano mecz barażowy o udział w przyszłorocznej I lidze. W pierwszym secie Poczta zaskoczyła młodzieńców (pozdrowienia dla Zbigniewa Zaniewicza) wygrywając 28:26, ale trzy kolejne sety wygrali już zawodnicy ZSP i za rok ujrzymy ich w rozgrywkach I ligi.

Mecz o III miejsce to pojedynek Czemiernik z Wolanką. Najbardziej niesforni i kłótliwi zawodnicy ostatnich lat, czyli Dream Team Czemierniki o dziwo zagrali bardzo spokojnie, nawet gdy przegrywali już 0:1, i pewnie wygrali trzy kolejne sety lądując na najniższym stopniu podium. Finał to już poezja. W meczu Policji z Ostrówkiem zobaczyliśmy dwie bezsprzecznie najlepsze drużyny tegorocznych zmagań i mimo, że skończyło się na trzech setach, to mecz był bardzo zacięty i przyniósł wiele emocji. Policja wygrała 3:0 (25:18, 25:19, 25:19) i jest ciągle niepokonana. Młodsi żartowali, że przecież kiedyś artretyzm i żylaki muszą im dać się we znaki i wtedy będzie można coś im uszczknąć.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom, sędziom i kibicom za wspólne 5 miesięcy siatkarskiej zabawy. I jak ktoś tam z młodzieży powiedział – teraz idziemy do piachu. Już niebawem pierwsze turnieje siatkówki plażowej.