Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 kwietnia 2024 imieniny: Zyty, Teofila

Już niedługo

223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja image
223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, 03.05.2024, 09:45, Plac Potockiego
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Chwila prawdy

Zbigniew Smółko   
środa, 30 listopada 2022 07:00

Podobno już jesteśmy dogadani z ArgentynąTo kto lepszy? Lewy czy Messi? Zielu czy Papu Gomez?

Zagra trzy mecze z rzędu Szczęsny bez jakiegoś "pomysłu"? Zakręcą ci Latynosi Glikiem? Bereszyński poważnie taki dobry? A jak będziemy przegrywać 1:0 to spróbujemy zaatakować? A ten Michniewicz to się orientuje w ogóle? A to co gramy to tępa laga, czy ostra włócznia?

Bardzo podziwiam swojego kolegę, który chwali się, że opracował niezawodną procedurę czekania na taki mecz. Chodzi od rana w kółko i powtarza: niech się to do cholery zacznie, niech w końcu się zacznie, to przecież już tylko sześć godzin, niech się to zacznie... Podobno działa.

Dwie pary już znamy

Meczu Holandia – Katar nie oglądałem nawet przez chwilę, ale z tego co czytam, odbyło się zgodnie z oczekiwaniami: Holandia wygrała w trybie treningowym. Emocje były za to w batalii Senegalu z Ekwadorem. Nie było to wielkie granie, ale ciśnienie skakało. Senegal w 1/8 zagra z Anglią. Faworytem będą raczej podopieczni Southgate'a, którzy łatwiej niż sądziłem ograli Walijczyków. Piszę, że Anglicy będą faworytem, ale nie oznacza to, że pobiegnę do bukmachera z pieniędzmi. Znam parę fajniejszych sposobów na ich zmarnowanie. Nawet takich, przy których żona tylko przewróci oczami i popuka się w czoło. Czekam na poważne oferty.

Iran nie będzie czarnym koniem Ambicja wystarczyła na Walijczyków, na lepszą drużynę już nie. W meczu Holandia – USA postawię na Europejczyków. Zasadniczo nie cierpię trenera van Gaala, pamiętam, co kiedyś zrobił z Barceloną. Ale to jednak lepszy cwaniak jest...

Wiem, że nic nie wiem

No dobra. Dzisiaj kolejny Mecz Stulecia. Coś czuję, że w robocie będą liczydła. Decyzje w czasie gry będą podejmowane nie tylko pod wpływem wydarzeń boiskowych, ale też doniesień z innego stadionu. Szachy.

Meksyk wygra, daj Boże nie za wysoko, może cudem zremisuje. Polska przegra, daj Boże nie za wysoko, może cudem zremisuje. Choć może się po prostu okazać, że jesteśmy zwyczajnie zakompleksieni. Lewy wygląda na odkorkowanego, Zieliński może w końcu zagra dobrze (z Arabią strasznie słaby!), może Szczęsny nic nie odwali (bo że na tym Mundialu coś jeszcze wymyśli to jestem pewien. O, o to to się nawet mogę założyć!). To chyba nie tak wiele. A Argentyna to nie Niemcy, że się z każdego bałaganu wygrzebią. Jeśli w 30 minucie będzie 0:0, to my ten mecz możemy wygrać.

Wygrają sprytniejsi

O drugim meczu w naszej grupie nic nie napiszę. Tam się może wydarzyć kompletnie wszystko. Typując trzymam się tego, że Arabia jest raczej słaba a jeśli chodzi o piłkarskie doświadczenie, jej piłkarze w życiu najdalej byli w Jeleniej Górze Kairze. A żeby wygrywać takie kluczowe mecze trzeba mieć sporo chytrości. Polska – Argentyna 1:2, Meksyk – Arabia Saudyjska 2:0.

Jeżeli chodzi o grupę D Francja łatwo ogra Tunezję 3:0.  Dania musi próbować wygrać z Australią. A Australia też woli atakować niż się bronić. Zadecyduje determinacja Skandynawów. 3:2.

Oznacza to w 1/8 mecze Francja – Polska i Argentyna – Dania.

To ja już nic nie chcę, będę dalej szukał memów

Kilka dni temu narzekałem, że nie ma zdjęć i telewizyjnych przebitek na urodziwe kibicki. No i nadszedł taki kwiatek... To ja już więcej nie będę narzekał, niech już będzie jak jest..Więcej  z tej imprezy nie da się wycisnąć.

Kobieta na mundialu

 

Komentarze  

 
#1 tak sobie...foxx 2022-11-30 16:53
patrzę i tak sobie myślę... dokąd to co jest tu zmierza... Niby znajomy portal ... od początku śmieszna szydera... a to katar z nosa, a to jakieś gejowskie zapędy względem Wojtka szczęsnego patrz fotki... Merytorycznie to raczej zero... dla mnie żenada... :D ale co zrobisz :D:D ??
 
 
#2 aproposfoxx 2022-11-30 16:59
to powiedział nawet trener Argentyny, że to nie mecz tenisa gdzie jeden gra na jednego :D i żeby to porównywać :D więc po co takie wstawki ze zdjęciami ligi mistrzów :D ? wiecie ile Cristiano takich mógłby sensownie wkleić :D hahaha :D
 
 
#3 To prosteAdmin iledzisiaj.pl 2022-11-30 17:36
foxx, pytasz co zrobisz? To proste. Jutro jest kolejny dzień meczowy, czekam na Twój artykuł, oczywiście ze stosownymi obrazkami. Myślę, że inni też. :-) Tylko pamiętaj, że materiał trzeba przysłać dzisiaj po meczach.
 
 
#4 spokojnie :Dfoxx 2022-11-30 18:18
jeśli trzeba będzie to przyślę :D nie ma sprawy :D Tylko bardziej o imprezie... jakiś głębszych przemyśleniach... a nie na poziomie tzw gimbazy i memów dziwnej treści.. pożartować, ciętą ripostę dać czy jakieś przemyślenia... to jak najbardziej :D ale miejmy jakiś poziom :D
 
 
#5 uśmiech :Dfoxx 2022-11-30 18:25
widzę zdjęcie Furtoka i dopisek: nie tylko Argentyna ma swojego Boga... :D:D
 
 
#6 TrzebaAdmin iledzisiaj.pl 2022-11-30 19:05
Trzeba. Czekamy
 
 
#7 W tej kolejnościeSPe 2022-11-30 20:27
Awansuje Argentyna i Arabia Saudyjska
 
 
#8 RE: Chwila prawdydamian1337 2022-11-30 20:54
czemu na francje jest postawione totto skoro przegrała

nie ok dobrze jest moja pomyłka
 
 
#9 BeznadziejaRadzyniak79 2022-11-30 22:06
Z taką grą niech nasi piłkarze siedzą w domu i się nie ośmieszają. Zamknięci w polu karnym i tylko laga do przodu. Zero przyjęcia, kontroli nad piłką czy celnego podania. Nie wiem czy jest ktoś jeszcze na tych mistrzostwach co broni się całą druzyną.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.