Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 kwietnia 2024 imieniny: Marka, Jarosława

Już niedługo

223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja image
223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, 03.05.2024, 09:45, Plac Potockiego
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Czekamy, może coś odpali.

Zbigniew Smółko   
sobota, 12 czerwca 2021 07:00

Zaraz się rozkręciPierwsze koty za płoty, pierwsze Turki za murki...

Typując wynik pierwszego meczu, jak na poważnego eksperta przystało, nie pomyliłem się rażąco: miało być 1:0 dla Turcji, jest 3:0 dla Włoch, w sumie prawie dobrze, może nie idealnie, aliści... A tak serio: dobrzy ci Włosi, dopadli pohańców jak pod Lepanto...

XXX

Czekam aż coś odpali. Że może przyjdzie taki mecz-zapalnik, który przykuje uwagę do turnieju. Starannie obejrzę jutro Belgia – Rosja. Tak sobie obiecuję.

A naprawdę to żyję końcówką sezonów w niższych ligach. Rano ponamawiam Ojca Redaktora, żeby w niedzielę do typowania dać dodatkowo Grom Kąkolewnica – Orzeł Czemierniki. Może wejść lepiej niż Austria – Macedonia (o, następny szlagier...) a pierwszą połówkę Anglia – Chorwacja obejrzy się na laptopie, jestem pewien, że parę osób będzie mi zaglądać przez ramię na stadionie. Tak zrobię. Okręgówka – I love this game!

XXX

Co my tam dzisiaj mamy za delicje...

Walia – Szwajcaria 1:2. To może być fajny mecz do oglądania, ale i tak nie obejrzę, wszystkiego nie dam rady. Kiedyś to było tak, że stawką spotkań drużyn z tej półki było np. kto zagra w barażach o awans do dużej imprezy (częściej mistrzostw świata, bo jednak Euro, te stare, dobre, w ośmiozespołowej formule to był top topów!). Aha, oczywiście pamiętam, że Walia to półfinalista sprzed pięciu lat...

Dania – Finlandia 2:0. Chciałbym, żeby ktoś napisał taką wariacką historię jak Islandia albo Walia ostatnio, ale chyba tym razem to nie będzie Finlandia.

Belgia – Rosja 3:1. Moskale w meczu z Polską jakoś nie wyglądali na zwycięzców, chyba że maskirowka level mastierstwo mira... Do Belgów mam sporo sympatii, bo to taki projekt z głową robiony: niewielki kraik, połowa mieszkańców z Siemiatycz, ale zbudowali fajny system szkolenia, niech im zaowocuje, na zdrowie...

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam nieużytki rolne i siedlisko
niedziela, 14 kwietnia 2024
Trociny
Trociny
poniedziałek, 15 kwietnia 2024