Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 marca 2017 imieniny: Ireneusza

Już niedługo

Kiermasz Wiosenny image
Kiermasz Wiosenny, 26.03.2017, 14:00, Sala konferencyjna pałacu Potockich
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

„Ojczyzno Moja Najmilsza” - Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego

Michał Maliszewski   
czwartek, 08 grudnia 2016 07:00

Na scenieW Lubelskim Centrum Kultury, 25-31 października 2016 roku, odbyły się przesłuchania wstępne recytatorów, wokalistów, zespołów wokalnych i chórów biorących udział w VIII Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego "Ojczyzno moja najmilsza".

Uczestniczyło w nich 61 recytatorów oraz 90 wykonawców w kategorii wokalnej z Lublina i Lubelszczyzny - dzieci, młodzież i dorośli. Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie na przesłuchaniach w konkursie recytatorskim reprezentowali: Anna Lipińska, Karolina Śpiewak, Natalia Dyjak, Julia Sposób i Patryk Łazuga. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie reprezentowała natomiast Oliwia Wierzchowska – w konkursie pieśni. Ich prezentacje były świadome, pełne wyrazu artystycznego i świadczące o dużej wrażliwości i kulturze słowa.

Na scenieNajlepsi, zdaniem jurorów i organizatorów, zostali zaproszeni do udziału w koncercie patriotycznym 14 listopada, który po raz pierwszy odbył się w Sali Operowej Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur w ramach miejskich obchodów 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wyróżnienia, wręczone podczas Koncertu Galowego, otrzymali recytatorzy - Ania Lipińska i Natalia Dyjak. W kategorii solistów wyróżnienie otrzymała również Oliwia Wierzchowska, która poza tym została zaproszona do występu w Koncercie Laureatów, gdzie zaprezentowała się w utworze  „Kolęda warszawska”.

Laureatom gratulujemy, dziękujemy za reprezentowanie naszej gminnej społeczności na scenie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.