Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 marca 2019 imieniny: Bogusława, Katarzyny

Już niedługo

Wystawa Rysunku i Malarstwa image
Wystawa Rysunku i Malarstwa, 24.03.2019, 13:00, Radzyńpodlaski
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Myśli spod magierki - refleksje po wieczorze autorskim

Mariusz Szczygieł   
sobota, 01 sierpnia 2009 16:15

Myśli spod magierkiJak w kilku słowach opisać promocję "Myśli spod magierki"? Szczerze powiem- nie wiem...

Bo... ciężko jest w jednym artykule podsumować kilkadziesiąt felietonów Dimy (mam nadzieję, że Darek Magier nie pogniewa się na mnie za tę poufałość) pisanych przez kilka lat, wybranych i zebranych w tym tomiku. Poręczny to tomik- zmieścił sie w kieszeni moich spodni, dzięki czemu w stanie nienaruszonym dotarł razem ze mną do domu po wczorajszej imprezie... - wydawcy pomyśleli o wszystkim.

Po pierwsze

Zdziwił mnie humor panujący na spotkaniu. Zdziwił, bo wszystkich gości powitał występ skrzypcowy. Taka kultura, a ja z popielniczką w dłoni... Wszelkie moje wątpliwości rozwiał jednak Adam Świć, który głosząc słowo wstępu z poważną miną na twarzy(sic!) wywoływał salwy śmiechu wśród zebranych. Chociaż pierwszy raz u Nich, to byłem u siebie... Potem Magier i Krupski, jeden za drugim opowiedzieli historię swojej współpracy. Jeszcze losowanie nagrody niespodzianki- nieopublikowanego w "Myślach" felietonu Darka, okraszonego adekwatnym do tekstu rysunkiem Przemka, i impreza przeniosła się w kuluary "Manhatanu".

Przemysław Krupski i Dariusz Magier

 

Wrażenia po lekturze "Myśli..."

Jak powiedział wczoraj Przemek Krupski- "... nie od początku zgadzałem się z tym co pisze Darek...". Mam podobne zdanie na ten temat, ale... Magier to szczególna postać w naszym radzyńskim świecie. Do jego tekstów trzeba dorosnąć żeby móc je zrozumieć. Zmuszał mnie do myślenia i ciągle zmusza. Trzeba wyjść poza ramy zapyziałości małego miasteczka i wznieść się pod chmury, żeby z góry lepiej wszystko widzieć. Każdego kto ma zbyt małe skrzydła, albo brak mu sił ku temu odsyłam do lektury "Myśli..."

Kilka słów na koniec

Coś musi być w tej książeczce... bo moja córka (która ma 1,5 roku i nie potrafi jeszcze czytać) wyrywała mi ją ciągle z ręki. Może to ten Dima na okładce, wyrysowany sprawną ręką Przemka Krupskiego, tak przyciągał jej uwagę? Taki Dima- laleczka... fajniutki, milutki... a jak umie przyłożyć... poczekaj córeczko... poczekaj, aż zrozumiesz... tak jak zrozumiał twój tatuś.

Zobaczcie jak wyglądał wyżej opisany wieczór autorski: (zdjęcia udostępnili Tomasz Młynarczyk i Mirosław Koczkodaj)

{morfeo 91}

 

 

Ilustracja z "Myśli spod magierki" - Przemysław Krupski

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.