Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 lutego 2023 imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Ale o co chodzi? W czym problem?

Paweł Kot   
piątek, 11 września 2020 16:22

Zbigniew Smółko, Arkadiusz Strojek, Radosław Grudzień i Paweł Kot rozmawiają o ostatniej sesji Rady Powiatu, na której rada odrzuciła wniosek o odwołanie Jaroslawa Ejsmonta.

Warto poświęcić 30 minut i posłuchać.

 

Komentarze  

 
#1 Andrzej Kotyłaakotyla 2020-09-12 05:56
Panie Redaktorze szanowny! Skoro dziękuje Pan Zbigniewowi Smółko, to dlaczego nie dziękuje Pan Radosławowi Grudzień i Arkadiuszowi Strojek?
 
 
#2 Andrzej, już tłumaczęzbynieks 2020-09-12 08:55
Ja trochę z tym nazwiskiem to mam gramatycznie pod górkę. Jasne, trzeba odmieniać. Natomiast lata doświadczeń z ludzką pomysłowością pokazują, że użytkownicy mają problem JAK. Doświadczałem prób wg. wzoru "kółko, czółko", ubaw po pachy! W niektórych przypadkach odmiana nie do odróżnienia od - popularniejszego - nazwiska "Smółka". Dlatego ani ja ani inni krewni w zasadzie nie protestujemy przed tym uzusem...
 
 
#3 Andrzej Kotyłaakotyla 2020-09-12 14:49
Zgadza się. To nie jest jakiś kardynalny błąd, ale od redaktorów wymagam więcej. Niektóre nazwiska przysparzają kłopotów, lecz generalnie w j. polskim należy je odmieniać, - no, chyba, że się nie da, bo jest obce. Jednak Twoje się da: Smółki, Smółce, Smółką, ze Smołką, o Smółce. A tak na marginesie - daliście dobry dialog. Właściwie wszyscy macie rację, ale ten pan starszy cytowany na początku radny pewnie to porządny chłop, ale to za mało, żeby być radnym. Trzeba mieć coś w głowie.
 
 
#4 :)zbynieks 2020-09-12 15:48
Andrzej, bylebyśmy się zgadzali, które nazwiska należy bezwzględnie pisać przez "ch".
 
 
#5 RE: Ale o co chodzi? W czym problem?LomoZ 2020-09-14 20:22
Zrozumiałbym gdyby prywatna firma Pana Ejsmonta odniosła jakiekolwiek korzyści. Zastanawialiście się kiedy Panowie gdzie idą podatki z takiej działalności i w ilu procentach z tych podatków jest utrzymywany samorząd powiatowy. Lepiej by było gdyby firmy lubelskie wykonywały usługi takie jak PEC.
 
 
#6 LomoZPaolo Borsellino 2020-09-14 21:36
A zastanawiałeś się kiedyś czy może dobrze by było, gdyby urzędnicy działali w granicach prawa?
 
 
#7 odpowiedźyzzum 2020-09-15 00:25
Nie nie zastanawiał się ( jest wyznawcą Pis-u a tam podejrzewam nie było polecenia "zastanawiajcie się ")
Co prawda pytanie nie do mnie ale z tego co śledzę wpisy LomoZ odpowiedziałem za niego ( może i nieśmiały jakiś)
 
 
#8 yzzumLomoZ 2020-09-15 08:11
Jakiś śledczy z ciebie (specjalnie z małej litery). Zastanowienie się w całej tej sprawie jest podstawą mojego postu, ponieważ jak byś obejrzał całe posiedzenie rady i posłuchał argumentacji, przykładów popartych wyrokami sądowymi i paragrafami to byś może zrozumiał, a tak tylko anty bo to przecież PiS.
 
 
#9 LomoZyzzum 2020-09-15 10:10
faktycznie nie wysłuchałem całego posiedzenia rady. Widząc że Pan ( specjalnie z dużej) to zrobił to poprosiłbym o wyłuszczenie ilu tam było prawników i z jakim dorobkiem naukowym że po analizie prawa i wyroków sądowych orzekli że urzędnik który wydawałoby sie że ewidentnie złamał prawo tego, wg nich, nie zrobił. Ale z jednym sie z Panem zgodzę " to tylko PiS " tutaj prawo nie obowiązuje
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.