Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 listopada 2021 imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Wszywka alkoholowa – prosta droga do trzeźwości

Artykuł partnera   
czwartek, 18 listopada 2021 06:00

Wszywka alkoholowa – prosta droga do trzeźwościWalka z chorobą alkoholową nigdy nie jest łatwa.

Zmagania z uzależnieniem często powodują cierpienie nie tylko chorej osoby, ale także jej najbliższego otoczenia. Nic zatem dziwnego, że uwaga osób uzależnionych bardzo często kieruje się w stronę wszywki alkoholowej. Jest to metoda znana od dekad, jednak na jej temat można usłyszeć wiele mitów i przekłamań. W poniższym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat wszywki alkoholowej i jej zastosowania w walce z nałogiem.

Czy wszywka alkoholowa jest cudownym lekiem na uzależnienie od alkoholu?

Mogłoby się wydawać, że metoda, która uniemożliwia sięganie po alkohol, jest skutecznym lekiem na uzależnienie. Niestety, w rzeczywistości nie jest tak kolorowo. Wszywka alkoholowa jest metodą awersyjną, co oznacza, że niweluje ona chęć sięgania po alkohol poprzez wykształcenie u chorego lęku przed złym samopoczuciem po spożyciu. Nie eliminuje ona jednak przyczyn choroby alkoholowej, dlatego po minięciu aktywności wszywki, część chorych wraca do nałogu. Czy zatem wszywka alkoholowa jest bezużyteczna? Niezupełnie.

Badania wskazują, że wszywka alkoholowa jest wspaniałym uzupełnieniem terapii alkoholowej. Sprawdza się szczególnie na jej początku, gdy terapeuta wymaga od chorego zachowania abstynencji. Wszycie esperalu, zastosowane świadomie i dobrowolnie przez uzależnioną osobę, może być ogromnym wsparciem na początku drogi ku trzeźwości.

Wszywka alkoholowa – prosta droga do trzeźwości

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa występuje w formie jałowych tabletek, które wszywa się podskórnie, najczęściej w okolicach mięśnia pośladkowego. Przez następne kilka miesięcy uwalnia ona stopniowo do krwi esperal – związek aktywny blokujący główny enzym metabolizmu alkoholu, czyli dehydrogenazę alkoholową. Zahamowanie tego enzymu powoduje, że spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu prowadzi do gwałtownego wzrostu stężenia toksycznego aldehydu octowego we krwi. W ciągu kilkunastu minut pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości, takie jak:

  •  zaczerwienienie twarzy i wzmożona potliwość;

  •  ból i zawroty głowy;

  •  nudności i wymioty;

  •  lęk i niepokój;

  •  uczucie duszności;

  •  przyspieszone bicie serca.

Choć skutki wejścia w reakcję alkoholu i wszywki porównywalne są do objawów intensywnego kaca, mogą one niekiedy stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życie chorego. Dzieje się tak, gdy uzależniona osoba nie poprzestaje na niewielkiej dawce alkoholu i pije dalej, pomimo złego samopoczucia. Wszelkie próby tzw. przepijania wszywki mogą zakończyć się niebezpiecznymi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego.

Wszywanie esperalu w Warszawie? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Jesteś zainteresowany wykorzystaniem wszywki alkoholowej w walce z uzależnieniem? Pamiętaj, że wszywanie esperalu powinno być wykonywane jedynie przez doświadczonego chirurga! Do zadań specjalisty należy wyliczenie odpowiedniej dawki leku, a także zadbanie, by nie doszło do niebezpiecznych skutków ubocznych. Szukasz miejsca, w którym Twoje zdrowie będzie w dobrych rękach? Zwróć się po pomoc do KacDoktora!

Jest to firma oferująca wszywanie esperalu i odtrucie alkoholowe w Warszawie i okolicznych miejscowościach. W jej szeregach pracują lekarze i ratownicy medyczni z wieloletnim doświadczeniem w redukcji szkód zdrowotnych wywołanych nadmiernym spożyciem alkoholu. Z usług KacDoktora możesz skorzystać zarówno w nowoczesnym gabinecie, jak i w zaciszu własnego domu. To banalnie proste! Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut.

Zacznij walkę z nałogiem już dziś! Wszywka alkoholowa może być Twoim pierwszym krokiem ku trzeźwości!