Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 lipca 2024 imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Liposukcja bez skalpela

Dorota Kotowska   
środa, 22 kwietnia 2015 07:00

Płaski brzuchDni stają się coraz cieplejsze, zakładamy więc lżejsze ubrania.

Najwyższy czas zadbać o sylwetkę, co nie zawsze jest takie proste. Bywa tak, że mimo stosowania  diety oraz regularnych ćwiczeń - wciąż pozostają w pewnych miejscach oporne na nasze starania fałdy tłuszczu.

Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Odpowiedzią na te rozterki jest liposukcja bez skalpela - jedyna alternatywa dla chirurgicznego odsysania tłuszczu. Zabieg polega na niszczeniu tkanki tłuszczowej specjalnym preparatem, zawierającym deoksycholan sodu. Jest to silna substancja, która po podaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej doprowadza do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych. Są one następnie transportowane do wątroby i usuwane przez nerki.

Najlepszymi kandydatami do tego zabiegu są osoby z lekką nadwagą lub odpowiednią wagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu - zwłaszcza w przypadku otłuszczeń w miejscach takich jak biodra, uda, wewnętrzna strona kolan, brzuch, które nie ulegają redukcji mimo regularnych ćwiczeń i diety. Okolice, które można poddać zabiegowi to też ramiona, fałdy na plecach (poniżej żeber), podbródek. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, przyjmowanie leków wpływających na krzepnięcie krwi, ciąża, karmienie piersią.

Zabieg przeprowadzony techniką lipoterapii jest bezpieczny, praktycznie bezbolesny, do ampułki preparatu dodawane jest znieczulenie. Wykonuje się go za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Po wykonaniu zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Po zabiegu odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne, świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji. Przez kolejne dni może być widoczne zaczerwienienie i obrzęk, bolesność i tkliwość skóry. Jest to normalna reakcja organizmu, objawy te ustępują samoistnie.

Preparat stosowany do zabiegu intralipoterapii jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje pacjentowi fakt, że upoważnieni do wykonywania takich zabiegów są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Liposukcja bez skalpelajovana 2015-04-22 17:10
Czy w Radzyniu jest gabinet, który wykonuje takie zabiegi?
 
 
#2 RE: Liposukcja bez skalpelaDorota Kotowska 2015-04-22 20:15
Zabieg intralipoterapii wykonuję w Gabinecie Medycyny Estetycznej na ul. Sitkowskiego 1. Chętne panie zapraszam na konsultacje.
 
 
#3 RE: Liposukcja bez skalpelajadzia324 2015-04-23 10:09
A czy ta pani poradzi coś na niechciany trądzik bo nikt w pobliżu nie jest w stanie tego ogarnąć...
 
 
#4 RE: Liposukcja bez skalpelaetnalives 2015-04-27 21:47
czasy nam sie zmieniły i co ciekawe chyba nadążamy... tylko się cieszyć
 
 
#5 Liposukcjappp 2015-05-30 00:18
Zabieg liposukcji wykonywany jest w gabinecie Angel Studio na ulicy Warszawskiej 24.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

SM Spomlek zatrudni OPERATORA
SM Spomlek zatrudni OPERATORA
środa, 10 lipca 2024
Spodnie mÄskie joggersy L
Spodnie męskie joggersy L
czwartek, 18 lipca 2024
noimage
Jajka wiejskie
środa, 17 lipca 2024