Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 lipca 2024 imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Jak się pozbyć problemu wrastających paznokci?

Sylwia Wiśniewska – kosmetyczka   
środa, 08 kwietnia 2015 08:00

StopyO tym jak bardzo potrafi dokuczyć wrastający paznokieć przekonał się już niejeden mężczyzna i niejedna kobieta, a nawet dotyka to dzieci.

Są dwa powody ich wrastania. Pierwszy dotyczy paznokci wrastających ze względu na uraz mechaniczny, natomiast drugą przyczyną są paznokcie rosnące samoistnie w dół wbijając się w wał paznokciowy - może to być przypadłość genetyczna. Innym powodem może być zbyt krótkie lub nieprawidłowe obcinanie paznokci stóp.

Wrastający paznokieć może na początku mniej boleć ale nawet mały ból jest sygnałem aby jak najszybciej pojawić się u specjalisty. Zaniedbanie tego prowadzi do zaczerwienienia tkanki skórnej, następnie pojawia się wydzielina ropna i tzw. "dzikie mięso" czyli hipergranulacja.

Zabieg chirurgiczny czy zabieg podologiczny? Wielu pacjentów jest kierowanych do chirurga. Ten najczęściej usuwa część albo całą płytkę paznokciową. Niestety ten sposób nie rozwiązuje problemu wrastającego paznokcia. Płytka paznokciowa powoli będzie odrastała lecz kierunku wzrostu nowego paznokcia nie zmieni. Tak się dzieje się u 70% chorych.

A więc jak sobie pomóc? Zabieg KOSTKA ARKADY to najszybsza, nieinwazyjna wykorzystująca innowacyjne narzędzia metoda leczenia wrastających paznokci. Dlatego zalecana jest wszystkim, których dotyczy taki problem.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.