Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 grudnia 2023 imieniny: Waldemar, Damazy

Książki o Harrym Potterze jako doskonały pomysł na upominek

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 23 lipca 2020 05:00

Harry PoterIstnieją takie lektury, które po przeczytaniu zostają z nami na zawsze – dokładnie tak, jak w przypadku serii książek autorstwa J.K Rowling.

Autorka stworzyła niezwykły, magiczny świat - zanurzenie się w nim gwarantuje niesamowite i niezapomniane wrażenia. Książki o młodym czarodzieju są bez wątpienia ponadczasowe, a do tego doskonale sprawdzają się w roli podarunku.

Co przekazują książki J.K. Rowling?

Każdy, kto choć raz zatracił się w świecie wykreowanym przez pisarkę, przyzna, że książki te mają w sobie coś niezwykłego. Seria powieści o Harrym i jego przyjaciołach, choć składa się z siedmiu opasłych tomów (z których jeden ma blisko tysiąc stron) nie nudzi, lecz bawi od początku do końca, przekazując niezwykle pozytywne wartości.

Przede wszystkim, jest to przepiękna opowieść o walce dobra ze złem i o tym, że stanie po tej pierwszej stronie nie zawsze jest łatwe, ale zawsze jest słuszne. Choć Harry Potter i jego towarzysze mierzą się z czysto fantastycznymi zagrożeniami, bardzo łatwo jest rozpoznać w nich alegorie do świata rzeczywistego. Motywacje głównego antagonisty serii, Lorda Voldemorta mogą osobom niezaznajomionym z książkami wydać się przesadnie przejaskrawione, lecz po ich lekturze jasne staje się, że jest to postać przerażająco wręcz ludzka, będąca uosobieniem demonów, które wciąż drzemią w wielu z nas. Czytając o poczynaniach jego zwolenników, szczególnie względem osób niemagicznych, trudno nie wyłapać nawiązań do wydarzeń z lat 40. XX wieku.

Mimo ciężkich czasów, w jakich przyszło im żyć, Potter wraz z przyjaciółmi nigdy nie uginają się przed złem. Seria dodatkowo podkreśla też wagę uniwersalnych wartości takich jak miłość, przyjaźń oraz lojalność wobec bliskich.

Dlaczego książki o Harrym nadają się na upominek?

Seria autorstwa J.K. Rowling to świetny pomysł na prezent z powodu wielu pozytywnych wartości, jakie prezentuje, ale nie tylko.

Pisarce udało się bowiem wykreować fantastyczne uniwersum, które wciągnie tak osoby dorosłe, jak i młodszych odbiorców. Hogwart i jego okolice, Hogsmeade oraz szereg innych miejsc, które w trakcie lektury odwiedzi czytelnik, tętnią życiem do tego stopnia, że wydają się żywcem wyrwane z prawdziwego świata. Każda z postaci posiada własną osobowość i autentyczny zestaw cech charakteru, a co ważne – nikt w całej serii nie jest idealny.

Akcja książek toczy się wartkim, wciągającym tempem, porywającym od początku do końca. Sprawia to, że nawet osoby, które niechętnie czytają, zatracają się w magicznym świecie wykreowanym przez J.K. Rowling.

 
noimage
kupię przyjmę pole
piątek, 01 grudnia 2023
Massey Ferguson 255
Massey Ferguson 255
czwartek, 30 listopada 2023
noimage
Sprzedam audi A6 C5 2.4 V6
sobota, 09 grudnia 2023