Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 września 2019 imieniny: Albina, Nikodema
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Szybkość i jakość - gwarancja niezawodności internetu światłowodowego

REKLAMA   
czwartek, 18 kwietnia 2019 07:00

KlawiaturaSzybkość w kontekście internetu to jedna z najczęściej wymienianych cech. Nic dziwnego, w końcu w dzisiejszych czasach prędkość to nieodzowna część życia.

Również nieodzowną częścią życia większości Polaków jest czas spędzany w internecie. Warto więc sprawdzić, która z proponowanych usług stanowi najlepsze rozwiązanie i pozwala na szybkie surfowanie po sieci przy zachowaniu najwyższej jakości. Sprawdź, jaką prędkość oferuje domowy internet światłowodowy i przekonaj się, że szybkość może iść w parze z jakością!

Czym jest internet światłowodowy?

O internecie światłowodowym mówi się jako internecie przyszłości. Wszystko dlatego, że wciąż jest udoskonalany pod względem szybkości i jakości połączenia, ale także zasięgu, jaki obejmuje. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj dostępu do sieci. Internet światłowodowy działa w oparciu o technologię FTTH (ang. Fiber To The Home). To infrastruktura, w której światłowód bezpośrednio łączy centralę z domem. Do instalacji internetu światłowodowego niepotrzebne są urządzenia aktywne, co sprawia, że połączenie jest bezawaryjne i bezinwazyjne.

Stosunek szybkości do jakości

Internet światłowodowy jest najszybszym połączeniem, jakie oferują dostawcy usług sieciowych. Myśląc o wyborze domowego internetu, w pierwszej kolejności powinniśmy pochylić się nad ofertą kabla światłowodowego, który daje dostęp do nieograniczonego surfowania przy zachowaniu największej prędkości i najlepszej jakości. Zdecydowanie połączenie szybkości i jakości w kontekście internetu światłowodowego stanowi idealny duet, który sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym.

Internet szybki jak błyskawica

Nie warto zastanawiać się nad kwestią porównania szybkości piorunów z prędkością światłowodowego połączenia internetowego. Jednak jedno jest pewne - internet światłowodowy działa niezawodnie bez względu na warunki atmosferyczne. Jeżeli w czasie deszczowej pogody chcesz zaszyć się pod kocem z kubkiem ulubionej herbaty i zaległymi odcinkami serialuę, nie masz czym się martwić - połączenie internetowe będzie działać niezawodnie nawet w czasie deszczu!

150, 300 a może 500 Mb/s?

Jakość i szybkość światłowodowego połączenia internetowego są wynikiem ciągłej pracy dostawców usług sieciowych, którzy dostosowują ofertę i możliwości połączenia do zapotrzebowania użytkowników. Dzięki temu dzisiaj prędkość domowego internetu światłowodowego to nawet 1000 Mb/s. Jednak zanim zdecydujemy się na najszybszą z możliwych opcji, warto pomyśleć nad naszymi potrzebami. Z reguły prędkość od 150 do 500 Mb/s to ta, która idealnie sprawdza się w gospodarstwach domowych. Daje możliwość szybkiego, bezlimitowego i dobrego jakościowo połączenia internetowego jednocześnie na kilku urządzeniach. Oznacza to, że każdy z domowników będzie mógł korzystać z połączenia w tym samym momencie, nie tracąc ani na jakości, ani na szybkości. Każda z osób będzie mogła też wysyłać i odbierać duże ilości danych bez limitów transferu i zakłóceń. To właśnie idealne połączenie jakości i szybkości, które oferuje internet światłowodowy!

Internet, telewizja, telefon?

Obok szybkości i jakości inną parą, jaką oferuje światłowód, jest telewizja i telefon. Wybierając kabel światłowodowy, otwieramy możliwość multifunkcjonalności, co oznacza, że oprócz internetu możemy dobrać do pakietu telewizje oraz telefon. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się wtedy, gdy domownicy oprócz szybkiego i niezawodnego połączenia z internetem cenią sobie telewizję oraz rozmowy telefoniczne. Co więcej, światłowód umożliwia nowoczesne wykorzystanie połączenia internetowego oraz telewizji, dzięki czemu świat filmów i seriali możemy w prosty sposób przenieść na duży ekran, ciesząc się nienaganną jakością! Dostawcy usług światłowodowych niemal  ,,szyją na miarę” pakiety, które oferują, a wszystko po to, aby najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów. Internet światłowodowy od UPC to nie tylko jakość i szybkość, które idą w parze, lecz także kilka różnych wariantów usług, spośród których każdy dobierze pakiet odpowiadający jego zapotrzebowaniu.