Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 września 2018 imieniny: Faustyny, Filipiny

Rekrutacja do Żłobka Gminnego "Maluszkowo" w Ulanie-Majoracie

Michał Maliszewski   
wtorek, 10 października 2017 07:00

Żłobek w UlanieOd 1 listopada 2017 r. rozpocznie się rekrutacja najmłodszych do Żłobka Gminnego „Maluszkowo” w Ulanie-Majoracie.

Maluchy będą mogły z niego korzystać od stycznia 2018 r. Trwają prace końcowe tej pierwszej w powiecie tego typu inwestycji, na którą gmina Ulan-Majorat uzyskała wsparcie w ramach programu „MALUCH plus”.

Budowany z dofinansowaniem z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3, ulański budynek żłobka będzie miał powierzchnię użytkową 517 metrów kwadratowych. Znajdą się w nim cztery sale z oddzielnymi wyjściami i łazienkami, kuchnia, stołówka i szatnia. Utworzonych zostanie sześćdziesiąt miejsc dla dzieci od 20 tygodnia do trzeciego roku życia. Placówka będzie czynna 10 godzin dziennie.

Żłobek będzie pełnił funkcję nie tylko opiekuńczą, ale również edukacyjną i wychowawczą, a oprócz wykwalifikowanych opiekunek, dziećmi będzie zajmować się doświadczona pielęgniarka, co podniesie poziom bezpieczeństwa. Choć prace na budowie wciąż trwają, miejsce dla najmłodszych już zaczyna żyć: „W naszym żłobku wprowadzimy najmłodszych w świat dobra i prawdy. Rozbudzimy wyobraźnię, wiarę we własne siły, ciekawość świata oraz empatię. Stawiamy na spontaniczność i szczerość. Wychowanków nauczymy kreatywności i samodzielnego działania, stworzymy atmosferę pełną ciepła i wzajemnego szacunku. Będziemy ściśle współpracować z rodzicami, ponieważ nauczyciel-opiekun i rodzic powinni dążyć do wspólnego celu, jakim jest efektywny rozwój dziecka.” - czytamy na profilu FB.

Już teraz można składać wstępną deklarację zgłoszenia dziecka do”Maluszkowa” – do Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Urzędzie Gminy w Ulanie-Majoracie (do pobrania na stronie Gminy Ulan-Majorat http://www.ulanmajorat.pl/…/20…/Wst%C4%99pna_deklaracja.docx.).

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.