Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 września 2018 imieniny: Faustyny, Filipiny

CBA nakazuje odwołanie Sławomira Sałaty ze stanowiska prezesa PUK

Michał Maliszewski   
piątek, 15 września 2017 12:46

Sławomir SałataZ końcem sierpnia br.  funkcjonariusze Delegatury CBA w Lublinie zakończyli  kontrolę przestrzegania zapisów tzw. ustawy antykorupcyjnej  przez Sławomira Sałatę – Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim.

CBA kontrolowało także prawidłowość i prawdziwość składanych przez niego oświadczeń majątkowych w zakresie zakazów ustawy antykorupcyjnej. Kontrola obejmowała  lata 2015–2017.

„Agenci CBA ustalili, że kontrolowany pełniąc funkcję Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim, tj. będąc członkiem organu zarządzającego gminną osobą prawną w okresie od dnia 6 marca 2015 r. do dnia 20 listopada 2015 r. naruszał zakaz wymieniony w art. 4 pkt 5 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne poprzez posiadanie udziałów przedstawiających więcej niż 10 % kapitału zakładowego w spółce prawa handlowego, tj. poprzez posiadanie 50 % udziałów spółce z o.o.  z siedzibą w Radzyniu Podlaskim. W ubiegły piątek  Delegatura CBA w Lublinie skierowała do Przewodniczącego Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim wniosek o rozwiązanie umowy o pracę z kontrolowanym i odwołanie go z funkcji Prezesa  Zarządu Spółki z powodu nieprzestrzegania przepisów ustawy antykorupcyjnej” – czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

- Rzeczywiście, było takie uchybienie, ale zostało naprawione już 2 lata temu. 20 listopada 2015 roku pozbyłem się udziałów w firmie. Nie były to dane utajnione przeze mnie, umieściłem je w oświadczeniu majątkowym, które wypełniłem rzetelnie – wyjaśnia prezes PUK Sławomir Sałata.

Burmistrz Jerzy Rębek zwraca uwagę, że pismo CBA jest zaadresowane do Rady Nadzorczej PUK i zawiera nie sugestię, ale polecenie rozwiązania umowy o pracę z kontrolowanym i odwołanie go z funkcji Prezesa  Zarządu Spółki, stąd Rada Nadzorcza obligatoryjnie podejmie stosowne działania.

 

Komentarze  

 
#1 Nieomylnyklin 2017-09-15 14:27
Proszę bardzo nieomylny i wszystko wiedzący się pomylił i czegoś nie wiedział.....Najlepszy menagier jakego znam cyt.JR
 
 
#2 Nie ruszajcie goKoń 2017-09-15 18:31
Pchał się ten pan po trupach na to stanowisko "cenę wody trzeba obniżyć, aby ulżyć mieszkańcom". Przez trzy lata nie obniżył ani grosza, a podnosi. Jeśli Rada uzna że i w ostatnim roku nie obniży to wywalić kłamczucha.
 
 
#3 P . Sałata proszę się nie bać.Aga39910 2017-09-16 08:29
Proszę jechać samemu, lub wysłać kolegę burmistrza do prezydenta. Pokazać legitymację PiSu i on ułaskawi przed wyrokiem. Przecież pan jest z lepszej zmiany.
 
 
#4 PRZESTEPSTWO = PUDLOIle DzisiajRP 2017-09-18 02:50
Jeżeli popełnił przestępstwo to niech go osadza i niech idzie do PUDLA, bez żadnych zawiasów itd. pobierać pobory potrafił wiec niech tez potrafi odpowiadać za swoje czyny bo za darmo tam nie pracował tylko kilka tysi łykał jak pelikan.
Osądzić go i skazać stosownie do winy to reszta tych po-PRLowskich speców od KORYTA będzie wiedziało ze wisi nad nimi bat.

Za Rebka tez już się CBA wzięło czy dopiero się zabierze ?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.