Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 marca 2018 imieniny: Bogdana, Józefa

Już niedługo

Spotkanie z podróżnikiem Markiem Fiedlerem image
Spotkanie z podróżnikiem Markiem Fiedlerem, 22.03.2018, 18:30, Sala Katechetyczna Parafia Św. Trójcy
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Co piąty z uprawnionych złożył już wniosek o emeryturę

Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
wtorek, 12 września 2017 06:00

ZUSPrzyszli emeryci oblegali w ostatnich dniach placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mimo to obsługa klientów idzie bardzo sprawnie. ZUS w województwie lubelskim przyjął już 3 tysiące wniosków o emerytury w obniżonym wieku.

Wiek emerytalny dla kobiet obniży się do 60 lat, a dla mężczyzn do 65 lat, dokładnie od 1 października. ZUS szacował, że do końca roku po świadczenia zgłosi się łącznie nawet 16 tysięcy mieszkańców województwa lubelskiego. Wnioski mogli składać od 1 września i wiele osób ruszyło po emeryturę przy pierwszej możliwej okazji.

Dzienny wpływ wniosków o emerytury był kilkakrotnie większy niż w ubiegłych miesiącach. W ciągu zaledwie sześciu dni (od 1 do 8 września) około 3 tysięcy osób w województwie złożyło wniosek o przyznanie świadczenia. To co piąta z osób uprawnionych do emerytury w obniżonym wieku.

Oprócz składających wnioski w instytucji zjawiło się również wiele osób zainteresowanych informacją w sprawie świadczeń lub spotkaniem z doradcą emerytalnym. W województwie lubelskim placówki ZUS odwiedziło w sumie prawie 14,5 tys. klientów. Ich obsługa szła jednak na tyle sprawnie, że w „najgorętsze” dni czas oczekiwania na rozmowę z pracownikiem ZUS wynosił średnio od kilku do kilkunastu minut.

 

Komentarze  

 
#1 Praca dla młodychalhena 2017-09-12 07:10
Jeżeli tyle osób złożyło wnioski o emeryturę tzn, że MŁODZI będą mieli gdzie pracować? Czyyyy emeryci nadal będą zajmować miejsca pracy?
Chcę poznać wasze (czytelników) zdanie na ten temat....
 
 
#2 RE: Co piąty z uprawnionych złożył już wniosek o emeryturęKA 2017-09-12 16:27
alhena ma rację . stare pruchno zajmuje miejsca pracy .
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.