Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 10 września 2025 imieniny: Mikołaja, Łukasza | 2011 - zmarł ksiądz kanonik Jan Czapski, probosz parafii św. Trójcy, dziekan Dekanatu Radzyńskiego

Ocalić od zapomnienia

Tomasz Mańko   
poniedziałek, 03 lipca 2017 07:00

Miniatura30 czerwca 2017 r. w Zborze Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim odbył się wykład dr Tomasz Mańko poświęcony zasadom protestantyzmu.

Wydarzenie to związane było z realizacją przez Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim projektu „Ocalić od zapomnienia - Szlakiem kulturowego dziedzictwa protestanckiego na ziemi radzyńskiej”. Celem projektu jest zachowanie pamięci i śladów obecności reformacji protestanckiej jaka miała miejsce na ziemi radzyńskiej, propagowanie wiedzy historycznej z tej dziedziny, przywrócenie pamięci o historii i dziedzictwie reformacji oraz jej wkładu w rozwój kultury polskiej.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.kchweradzyn.pl.

Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Radzyński.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Sprzedaż okna
Sprzedaż okna
sobota, 06 września 2025
Pigwowiec
Pigwowiec
czwartek, 04 września 2025