Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 lipca 2024 imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

Burmistrz Jerzy Rębek uzyskał absolutorium

Michał Maliszewski   
środa, 21 czerwca 2017 07:00

Radni, którzy wstrzymali się od głosu za udzieleniem absolutorium burmistrzowiWszyscy radni Rady Miasta zagłosowali za udzieleniem poparcia dla pracy burmistrza z wykonania budżetu miasta, jedynie trójka radnych opozycyjnych postanowiła wstrzymać się od głosu.

W dyskusji nad absolutorium nie powiedzieli nawet słowa, jednak po obradach zwołali konferencje prasową, w której szczegółowo omówili swoją decyzję.

– Chciałem serdecznie podziękować państwu radnym za udzielenie mi absolutorium – mówił burmistrz. – Dziękuje również opozycji, bo widzę, że kategorycznie się nie sprzeciwiają, tylko mają wątpliwości co do koncepcji prowadzenia miasta. Przyznam, że jestem trochę zawiedziony, że nie było dyskusji – powiedział Jerzy Rębek.

- Na sesjach wiele tematów nie może być poruszanych, a jeśli są poruszane to biuletynie wydawanym przez Urząd Miasta te kwestie są zupełnie inaczej przedstawiane – mówił Marek Zawada. – Burmistrz słusznie zauważył, że nie było dyskusji bo jej być nie mogło z jednego powodu – pan przewodniczący tak prowadzi sesje, że wytrąca pewne możliwości konkretnych rozmów i argumentów. Dlatego dzisiaj chcemy porozmawiać o pewnych kwestiach, by pokazać, że nie do końca jest tak wszystko pięknie, jak pan burmistrz zaprezentował w sprawozdaniu. To, co dzieje się w Radzyniu trzeba porównać na płaszczyźnie innych miast w sąsiednim regionie – tłumaczył radny.

Radni, którzy zagłosowali za udzieleniem absolutorium burmistrzowi- Doszliśmy do wniosku że oceniać kogoś można nie tylko patrząc na niego samego, ale najlepiej oceniać go na tle – rozpoczął Jakub Jakubowski. – Porównując osiągnięcia i prace z innymi, którzy równie ciężko – mniej albo bardziej – pracowali, pozyskiwali środki, promowali się itd. Wysłaliśmy zapytania do dziesięciu gmin, głównie miejskich: Łuków, Parczew, Biała Podlaska, Lubartów, Stoczek Łukowski, Terespol, Włodawa i Wisznice, jako jedyna gmina wiejska - tłumaczył radny.

Radni opozycyjni przygotowali dane z sąsiednich miast, w którym zaprezentowali ilość środków zewnętrznych pozyskanych na inwestycje, realizację budżetu obywatelskiego, wydawanie miejskiej gazety, ilość środków przeznaczonych na promocję miasta oraz ilość pieniędzy wydawanych na utrzymanie zieleni. Na tabelach słupkowych przygotowanych przez radnych nasze miasto wypadło dość słabo w stosunku do sąsiednich gmin. By poznać szczegóły zachęcamy do obejrzenia konferencji prasowej radnych:

Burmistrzowi Jerzemu Rębkowi gratulujemy uzyskania absolutorium!

Radni, którzy zagłosowali za udzieleniem absolutorium burmistrzowi ciąg dalszy

 

Komentarze  

 
#1 Do opozycjiemeryt 2017-06-21 08:45
Może szanowni opozycyjni Radni pokazaliby co oni oprócz nie zawsze zasadnej krytyki zrobili konkretnego dla naszego Miasta.
 
 
#2 RE: Burmistrz Jerzy Rębek uzyskał absolutoriummalina1986 2017-06-21 09:45
I znowu radny Jakubowski w natarciu. Panie radny, proponuję tvn lub Polsat powiadomić, jak to Pan ma w zwyczaju.
 
 
#3 Do powyzszych komentarzyradzyniak95 2017-06-21 11:38
A co moze zrobic opozycja jezeli da ciekawy pomysł? Zostaną zrownani bo PISOWSKA WATAHA nie pozwoli na to. Doslownie pokazuja ze sa psem ogrodnika- sam nie zje i innemu nie da, czyli patrzac z perspektywy to sami nic madrego nie przedstawia( postawa "radnego" Fijalka godna postawy na zdjeciu) to innym( opozycji) nie pozwola.

Same poklepywanie sie elity po plecach za przelezakowane 3 lata na stolku.

Tak swoja droga- radny Mazurek, gdzie pana wpis na Facebooku gdzie otwarcie atakuje pan P. Szczeszek przy objeciu posady dyrektora Biblioteki cytuje"Bierna, mierna, wierna"
 
 
#4 Gratuluję !for_sale 2017-06-21 12:02
Ciekawe czy burmistrz dostałby absolutorium od mieszkańców Radzynia :)
 
 
#5 Do @radzyniak95czarna mamba 2017-06-21 15:57
A jaka to jest ta postawa radnego Fijałka, bo ja nie bardzo go na zdjęciach rozpoznaję?
 
 
#6 do malina 1986..do emeryt ,itptekla 2017-06-21 16:48
czy wiecie ,gdzie jesteście i o czym piszecie?Cóż za prostactwo!Dyskutujecie ,nie mają o niczym pojęcia,tylko po to aby ukąsić ja ŻMIJE!! TYLKO jeden punkt widzenia i nic poza tym.A w mieście jest tak jak w Polsce BRAK współpracy,BRAK rozmów,same BRAKI.PIS i tylko PIS się liczy,bo jest u władzy.Inni się nie liczą..Jak można.Duda powiedział będę prezydentem wszystkich Polaków ...ale nie dodał wszystkich Polaków,którzy są w PIS lub popierają PIS.Idziemy na dno z tymi ludźmi.Nie dajmy się ...Brawo Jakubowski,Lecyk i Zawada.
 
 
#7 Moj blad z ta postawaradzyniak95 2017-06-21 17:10
Ale prosze sprawdzic zdjecia z kazdej Rady. Caly czas siedzi niezainteresowany czyli łeb w blat stołu. Bo tak czy tak kazdy wie mtory pomysl poprzec a ktory nie. A mijusy widze od posad na UM
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
SPRZEDAM CITROENA C5
wtorek, 09 lipca 2024
Sprzedam
Sprzedam
niedziela, 30 czerwca 2024
noimage
Dmuchawa
sobota, 06 lipca 2024