Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 sierpnia 2020 imieniny: Dominika, Jan, Protazy

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

I LO z Radzynia wyróżnione certyfikatem SOLIDARNEJ SZKOŁY

Michał Maliszewski   
środa, 14 czerwca 2017 07:00

I LO Solidarną szkołąDyrektor Ewa Grodzka informuje, iż I LO w Radzyniu Podlaskim znalazło się w gronie 9 szkół w Polsce, które uzyskały certyfikat SOLIDARNEJ SZKOŁY.

W roku szkolnym 2016/2017 ogłoszonym przez MEN Rokiem Wolontariatu jest to wyjątkowo cenne wyróżnienie, tym bardziej, że aby je zdobyć, szkoła musiała wykazać się oprócz wielu innych zadań realizowanych zespołowo także działalnością dobroczynną. W tegorocznej edycji programu wzięło udział ponad 40 szkół z całej Polski. Projekt Solidarna Szkoła jest prowadzony wspólnie przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) oraz Europejskie Centrum Solidarności.

08.06.-09.06.2017 odbyła się finałowa konferencja projektu Solidarna Szkoła w Gdańsku, podczas której I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim reprezentowały uczennice Monika Osak i Paulina Gaweł pod opieką Ewy Skrzypczak – nauczycielki historii i przedsiębiorczości.

W pierwszym dniu spotkania Solidarnych Szkół uczestnicy zwiedzili Wystawę Stałą w Europejskim Centrum Solidarności oraz uczestniczyli w warsztatach Rzeka Projektu i Codzienność PRL. Na zakończenie młodzież wraz z opiekunami obejrzała spektakl teatralny Myszeida.

Drugiego dnia uczestnicy odbyli spacer edukacyjny zwiedzając Stocznię Gdańską a następnie przygotowali tak zwana Stocznię Projektów. Podczas Stoczni Projektów młodzież przedstawiła efekty swojej blisko rocznej pracy nad projektem.

W czasie gali finałowej I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim otrzymało certyfikat Solidarnej Szkoły. Konferencję zakończyło zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej.

170613-ilo-01170613-ilo-03170613-ilo-04170613-ilo-05170613-ilo-06

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.