Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Poznajcie brązowych medalistów z Ulana

Wiesław Zienkiewicz
czwartek, 18 maja 2017 07:00

Medal10 maja 2017r. w Zamościu odbył się Finał Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.

Po raz dziesiąty zawodnicy UKS Sprint reprezentując Gimnazjum w Ulanie-Majoracie zdobyli medal w tych Mistrzostwach. W tym roku rywalizacja przebiegała trochę inaczej w stosunku do ubiegłych lat. W oparciu o nowy regulamin i zasady. Zwycięzcy powiatów rywalizowali w półfinale wojewódzkim. W strefie Południe i strefie Północ.

W strefie Północ mistrzowie 12 powiatów otrzymali prawo rywalizacji w półfinale wojewódzkim, który odbył się w Puławach / 08.05.2017r. / o 2 miejsca premiowane awansem miejsca do finału wojewódzkiego.

Mistrz Powiatu Radzyńskiego / Gimnazjum w Ulanie-Majoracie / w grupie eliminacyjnej półfinału rywalizował z Gimnazjum we Włodawie wygrywając 14 : 9 oraz Gimnazjum Nr 3 w Białej Podlaskiej 12 : 5. Ostatecznie w finale rozgrywek półfinałowych / strefy północ / zwyciężyła drużyna Gimnazjum Nr 2 w Puławach pokonując drużynę Gimnazjum w Ulanie –Majoracie ( 15 : 8 ). Mistrz i wicemistrz rozgrywek półfinałowych – strefy północ / Gimnazjum Nr 2 w Puławach i Gimnazjum w Ulanie-Majoracie /, podobnie strefy południe plus mistrz Lublina uzyskali prawo udziału w Mistrzostwach Województwa Szkół Gimnazjalnych, które odbyły się w dniu 10.05.2017r. w Zamościu.

W Finale wojewódzkim spotkały się zespoły 5 z pięciu gimnazjów w województwie, które wyłonione zostały w drodze eliminacji. Gimnazjum w Hrubieszowie, Gimnazjum w Ulanie-Majoracie, Gimnazjum w Lublinie, Gimnazjum w Zamościu oraz Gimnazjum w Puławach.

O pierwsze miejsce w województwie walczyły Gimnazjum Nr 2 Puławy oraz Gimnazjum nr 6 w Zamościu. Po bardzo dramatycznej walce, w regulaminowym czasie 12 : 12, zwyciężył zespół z gimnazjum nr 6 w Zamościu , który pokonał zespół z Puław dopiero po rzutach karnych 15 : 14.

Natomiast w meczu o III miejsce w województwie spotkały się drużyny Gimnazjum nr 10 w Lublinie oraz Gimnazjum w Ulanie-Majoracie. Zwycięską drużyna okazał się zespół z Gimnazjum w Ulanie-Majoracie wygrywając 16 : 12 do przerwy ( 9 : 7 ). Piąte miejsce zajął zespół Gimnazjum w Hrubieszowie.

Brązowe medale Mistrzostw Województwa Lubelskiego w „Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej” w Piłce Ręcznej Chłopców zdobyli: Sebastian Makosz , Erwin Szostak, Patryk Łazuga, Jakub Rozwadowski, Jakub Cieślak, Kacper Borkowski, Wojciech Bartochowski, Daniel Jabłkowski, Tomasz Ostrzyżek, Michał Jurkowski, Łukasz Bartoszek, Jakub Izowski, Mateusz Niewęgłowski, Piotr Krakowski, Jakub Sposób, Kamil Żurawski, Sebastian Zalewski. Trener Wiesław Zienkiewicz.