Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 sierpnia 2019 imieniny: Róża, Apolinary, Filip

Mieszkańcy sugerują gdzie trzeba poprawić bezpieczeństwo w mieście

Michał Maliszewski   
piątek, 21 kwietnia 2017 07:00

Plac Wolności oraz Pałac PotockichJeden z mieszkańców naszego miasta poprosił nas, byśmy przekazali burmistrzowi Jerzemu Rębkowi dwa punkty, w których dzieci w euforii zabawy wbiegają na ulicę.

Nasz Czytelnik wspomniał dwie lokalizacje: Plac Wolności i skwer 1050-lecia Chrztu Polski. - Na Placu Wolności dzieci czasem ganiają się i bezmyślnie wbiegają na ulice - mówił. - Gdy jest tam ustawiona kurtyna wodna, to czasem nie panują nad swoją radością i może dojść do nieszczęścia, gdy zapomną o ruchliwej obok drodze - tłumaczył Czytelnik naszego portalu. Mieszkaniec apelował o słupki (metalowe lub kamienne/murowane) z łańcuchami, by uniemożliwić swobodne wbiegnięcie na jezdnię. Na skwerze koło supermarketu Tesco dzieci często grają tam w piłkę nożną. W tym miejscu sugerował nam, by władze miasta ustawiły siatkę lub płotek żeby uniemożliwić najmłodszym wbieganie na drogę za piłką. - Sama piłka nie jest jeszcze zagrożeniem, ale ofiarnie goniący ją młody zawodnik - tłumaczył.

Przedstawiliśmy te postulaty burmistrzowi Jerzemu Rębkowi: - Jeśli chodzi o plac Wolności, to jest on zagospodarowany zgodnie z projektem uzgodnionym przez konserwatora zabytków, który to projekt nie przewidział łańcuchów ani wygrodzeń od ulicy. Warto zwrócić uwagę, że funkcję odgradzającą plac pełnią donice z nasadzonymi roślinami – powiedział burmistrz, a następnie przeszedł do skwerku 1050-lecia Chrztu Polski. - Skwer koło Tesco nie jest jeszcze w pełni zagospodarowany. W związku z uwagami mieszkańców dotyczących bezpieczeństwa, będą rozważane takie rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo w tym miejscu - zakończył.

Liczymy, że burmistrz pozytywnie przychyli się do próśb mieszkańców – chociażby przy drugiej lokalizacji.

 

Komentarze  

 
#1 zagrożeniapitlit 2017-04-21 10:30
Witam,
Największym zagrożeniem w mieście:
1. nie są dzieci tylko rodzice nimi się opiekujący,
2. są policjanci nie reagujący na kierowców notorycznie przekraczających prędkość w naszym mieście(chociażby na ulicy Dąbrowskiego, gdzie jest zakaz max. 40, a jeżdżą 50 i dużo powyżej),
3. są konstruktorzy, projektanci i inni idioci, którzy wymyślili próg zwalniający taki jak przy SP2. Progi zwalniające powinny być usytuowane po obu stronach przejścia w odległości 3-5m od przejścia
Pozdrawiam
 
 
#2 RE: Mieszkańcy sugerują gdzie trzeba poprawić bezpieczeństwo w mieścieKamx 2017-04-21 12:04
Na skwerze Burmistrz powiesi tabliczkę "zakaz gry w piłkę" i po problemie:) A teraz na poważnie. Policja w końcu powinna wziąć się do roboty i uciszyć te ryczące motory bo w lato nie da się wytrzymać gdy taki przejedzie blisko okien. Grubo przekraczają normy hałasu i nikt z tym nic nie robi od lat. Będąc na Warszawskiej słyszę ryk motoru chwila spokoju znowu ryk znaczy rozpędza się na Wyszyńskiego znowu cisza i znowu go słychać na Warszawskiej jak jedzie ul Zabielską lub Wisznicką. To jest skandal żeby nie można było poradzić sobie z takimi idiotami na dwóch kółkach.
 
 
#3 Skrzyżowania, most i ścieżka.epemil190 2017-04-21 15:40
Wszystkie krzyżówki np.wyjazd z Chmielowskiego na Wyszyńskiego, czy Powstania Styczniowego i Wisznicka,itp,itd.Tam zaraz za krzyżówką jest przejście dla pieszych i wyjeżdżając w prawo można najechać na pieszego,bo się go jeszcze dobrze nie widzi,albo zasłania słupek.15m dalej i byłoby dobrze.Niezmiennie bardzo niebezpieczny jest most na Wyszyńskiego,tam nikt nie patrzy,że most,zakręt,podwójna ciągła tylko stawia samochód i ma w nosie bezpieczeństwo innych.Czasami jakiś patrol mógłby przejść się ścieżką rowerową.
 
 
#4 pytanieradzyniak95 2017-04-21 16:35
Na tym skwerze 1050-lecia dzieci grają w piłke?
Pytanie od kiedy niby? :)

A co do skwerku na miescie to radziłbym rodzicom pilnowac dzieci ;) nieraz taka sytuacja ze dzieciak lata po skwerku a matka najczesciej siedzi i gada z kolezanka nie patrzac na dziecko albo patrzy na telefon .
 
 
#5 RE: Mieszkańcy sugerują gdzie trzeba poprawić bezpieczeństwo w mieścieklbt100 2017-04-21 19:45
W naszym mieście prosi się o zorganizowanie ruchu rowerzystów i edukację dzieci i starszych jeżdżących rowerami po chodnikach i przejściach. Całkowity brak reakcji policji. Nie trzeba budować specjalnych ścieżek rowerowych. Wystarczy zaznaczony (namalowany) pas wzdłuż jezdni i egzekwowanie tego przez policję
Plus oczywiście akcja informacyjna w całym mieście
Pełne pole do popisu dla wszystkich zainteresowanych
 
 
#6 zatroskanyzeus 2017-04-21 20:48
zagrożeniem jest ew epidemia jaka moze byc po tym, ze wlasciciele nie sprzataja odchodow po swoich psach, nikt tego w miescie nie kontroluje bo straz miejska zostala zlikwidowana.
bardzo czesto po tych samych terenach gdzie naropily psy bawia sie dzieci
Ten kto ma psa, aby pies mu nie narobil pod domeme i nie musial sprzatac to idzie tak gdzie miejsce publiczne i problem mu sie rozwiazuje. Brakuje tylko by mieszkancy wziely przyklad ze zwierzat i zalatwialy swoje sprawy na trawniku albo pod slupem energetycznym
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.