Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 lipca 2020 imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

V Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Karola Lipińskiego oraz o Dniach Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim

Agnieszka Jeż Prezes RTM   
sobota, 18 marca 2017 08:00

Plakat29 marca 2017 r. Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego już po raz piąty organizuje Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Karola Lipińskiego oraz o Dniach Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Radzynia Podlaskiego oraz Powiatu Radzyńskiego.

Nadrzędnym celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki Karola Lipińskiego – wybitnego artysty-muzyka, wirtuoza skrzypiec urodzonego w Radzyniu Podlaskim w roku 1790 oraz jego twórczości, a także zapoznanie z historią cyklicznej imprezy muzycznej pod nazwą Dni Karola Lipińskiego oraz zainteresowanie uczestników muzyką jako jedną z dziedzin życia duchowego człowieka. Celom tym patronują: Starosta Radzyński oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego.

Konkurs ma charakter trzyetapowy. Do fazy pierwszej – wewnątrzszkolnej –  zgłosiło się 109 uczestników z całego powiatu. Do etapu półfinałowego zakwalifikowało się 29 uczniów. Półfinał i finał Konkursu odbędą się w środę 29 marca 2017 r. o godz. 900 w Radzyńskim Ośrodku Kultury.  Wręczenie nagród laureatom Konkursu odbędzie się w tym samym dniu w Izbie Pamięci Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim o godz1330. Organizatorzy przewidzieli trzy nagrody rzeczowe (za miejsca I – III) i dwa wyróżnienia (miejsca IV i V)  w każdej z grup wiekowych.

Sponsorem strategicznym Konkursu jest Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim, zaś słodki poczęstunek dla uczestników ufundował dr Gerard.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.