Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 lipca 2024 imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Wybierzmy Radzyń w konkursie zorganizowanym przez Tesco!

Michał Maliszewski   
piątek, 10 marca 2017 08:00

TescoDo 4 kwietnia mieszkańcy Łukowa, Trzebieszewa i Radzynia Podlaskiego oraz klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”.

W Łukowie, Trzebieszewie i Radzyniu Podlaskim konkuruje między sobą Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, Stowarzyszenie Aktywnych Trzeciak oraz Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy. Jedna z nich otrzyma grant na realizację swojego pomysłu. Pomóżmy więc radzyńskiemu stowarzyszeniu!

Wszystko w rękach mieszkańców

Od 8 marca do 4 kwietnia potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród prawie siedmiuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 410 finalistów, którzy powalczą o 145 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które do 5 lutego, za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia. Lista finalistów, którzy biorą udział w głosowaniu dostępna jest na stronie internetowej programu.

Uczestnicy programu z całej Polski powalczą o granty o łącznej sumie 750 000 złotych. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.

Odpowiedź na realną potrzebę

Podczas pierwszej edycji „Decydujesz, pomagamy” w całej Polsce oddano ponad 5,5 miliona głosów. To nam pokazało jak bardzo potrzebny i wartościowy dla lokalnych mieszkańców jest ten program. Z pełnym zaufaniem powierzamy ostateczną decyzję mieszkańcom, bo to oni wiedzą, jakie działania będą najbardziej efektywne i przyniosą dla nich wymierne rezultaty. Z niecierpliwością czekamy na projekty, które zostaną wcielone w życie w wyniki drugiej edycji programu  – mówi Daria Kulińska Przedstawicielka Rady Fundacji Tesco Dzieciom.

Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. W gronie finalistów znalazły się:

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, które planuje promować zdrowy styl życia poprzez przeprowadzenie warsztatów kulinarnych dla całych rodzin. Kolejnym działaniem będzie także zorganizowanie przejazdu rowerowego dla mieszkańców Łukowa mające na celu pokazanie, że ruch fizyczny jest dla każdego.

Stowarzyszenie Aktywnych Trzeciak, które chce zorganizować Dzień Rodziny, na które zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy, by wspólnie uczestniczyć w konkursach, zabawach sportowych i grillowaniu. W planie będą także warsztaty dla dzieci oraz wyjazdy rodzin z dziećmi do teatru w Siedlcach.

Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy, które planuje zorganizować warsztaty dla dzieci i młodzież z Radzynia Podlaskiego
i okolic. Zajęcia będą dotyczyły tworzenia filmu, jego wymogów technicznych oraz prac na scenariuszem filmu. Finalnym momentem będzie publiczna projekcja przygotowanych filmów.

O tym, który projekt zwycięży i otrzyma grant w wysokości 5000 złotych, zdecydują mieszkańcy Łukowa, Trzebieszewa i Radzynia Podlaskiego.

Po raz kolejny uczestnicy programu „Decydujesz, pomagamy” zaskoczyli nas innowacyjnością i twórczym myśleniem o swoim najbliższym otoczeniu. Ich propozycje potwierdziły, że doskonale znają  potrzeby i problemy swoich lokalnych społeczności, ale przede wszystkim wiedzą, jaka jest recepta na ich rozwiązanie. - mówi Katarzyna Julia Olesińska, koordynatorka Programu „Decydujesz, pomagamy”; Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Liczy się każdy głos                       

 

Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami.  W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana w po 17 kwietnia 2017  na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

 

 

Komentarze  

 
#1 Brawo Ósmy Kolor Tęczybarbara61 2017-03-10 18:02
Wrzucaj żetony - kolor niebieski urna środkowa
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Pługi
środa, 24 lipca 2024
noimage
Sprzedam
wtorek, 23 lipca 2024