Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Miasto wypłaci odszkodowanie byłemu komendantowi Straży Miejskiej

Michał Maliszewski   
środa, 22 lutego 2017 08:00

Jan Kuszpa10 marca 2015 roku burmistrz Jerzy Rębek wręczył wypowiedzenie umowy o pracę Janowi Kuszpie, pełniącemu obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Radzyniu Podlaskim.

Kuszpa postanowił nie przyjąć zerwania stosunku pracy i odwołał się do sądu. Mimo, że wypowiedzenie nie zostało podpisane przez ówczesnego komendanta, to jednak procedura została wykonana w sposób zgodny z zasadami prawa. Jan Kuszpa uważał, że jego zwolnienie było zmotywowane zemstą polityczną dlatego postanowił pójść w tej sprawie do sądu. Podczas rozprawy w lipcu 2016 roku decyzją sądu komendant miał zostać przywrócony do pracy, jednak włodarz Radzynia Podlaskiego postanowił się odwołać od wyroku i sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Lublinie.

W ubiegłym tygodniu zapadł ostateczny wyrok w tej sprawie. Jan Kuszpa nie może wrócić do pracy, gdyż jego stanowisko zostało zlikwidowane oraz nie dostanie odszkodowania za czas, w którym pozostał bez zatrudnienia. Zasądzono, że były komendant otrzyma od miasta ponad 16 tysięcy złotych, czyli trzymiesięczne pobory za niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy o pracę i zwrot kosztów postępowania.

- Koszty sądowe sprawy wyniosły Miasto Radzyń Podlaski łącznie około 6 tys. zł. Roczne utrzymanie Straży Miejskiej to około 500 tys. zl rocznie - powiedziała nam Anna Wasak, rzecznik UM.

 

 

Komentarze  

 
#1 RE: Miasto wypłaci odszkodowanie byłemu komendantowi Straży Miejskiejkavika 2017-02-22 08:38
Oszczędności pana burmistrza .... zwalnianie pracowników urzędu miasta i zatrudnianie swoich kolesi... często niekompetentnych osób. 20 tysięcy złotych na proces plus ponad 16 tysięcy dla byłego komendanta ot i oszczędność. Proponuję aby burmistrz Rębek pokrył te koszty ze swoich pieniędzy których ma w nadmiarze. Wyszła burmistrzowi zemsta ...brawo panie Rębek, żal mi pana
 
 
#2 Brawo Burmistrz!widz 2017-02-22 09:13
Same oszczędności. Rocznie Straż Miejska kosztowała miasto prawie 0,5 mln złotych. Zwalniając Kuszpę w normalnym trybie (6-miesięczne wypowiedzenie) i czas do momentu w którym straż została zlikwidowana (2 lata) Jan Kuszpa za nicnierobienie kosztowałby więcej miasto niż te ok. 35 tys. zł. A przypominam, że Pan Kuszpa cały czas ma etat na Adamkach. Biedak, z czego on teraz będzie żył... Brawo!
 
 
#3 Panie Burmistrzuemeryt 2017-02-22 10:25
Dostrzegam w tym głębszy problem. Przecież podejmowane przez Pana decyzje są konsultowane z zatrudnionymi radcami prawnymi i wiele z nich jest nie trafnych. Może trzeba natychmiast zweryfikować ich postawę i przydatność do dalszego pełnienia obowiązków.
Może pokarzą swój kunszt w odzyskaniu wydatkowanych panu Kuszpię pieniędzy, albo sami uregulują ten łączny wydatek z kasy Samorządu.
 
 
#4 PiS rządzimamrot 2017-02-22 12:30
Przykład idzie z góry. Burmistrz to taki nasz lokalny Kaczyński - sam podejmuje decyzje a płacimy za nie wszyscy. Tak oto właśnie prywatny konflikt tych dwóch Panów przeniósł się na inne osoby. Burmistrz spodziewał się takiego wyroku więc postanowił zlikwidować Straż Miejską aby nie przywrócić komendanta do pracy tylko wypłacić mu odprawę. To że strażnicy stracili źródło utrzymania to sprawa drugorzędna. Liczyła się tylko zemsta - wszystko inne to sprawa drugorzędna i nieistotna. A wszystko przed ołtarzem. Boże chroń nas przed takimi "katolikami".
 
 
#5 widać ...Jurek2005 2017-02-24 22:00
.., że wielu cieszyły wydatki 500 tyś. rocznie...? A może lepiej wydać te pieniądze na inne, bardziej szczytne cele? Wszystkim się nie dogodzi. Takie jest życie ... Szanowni Państwo.
 
 
#6 RE: Miasto wypłaci odszkodowanie byłemu komendantowi Straży Miejskiejkinga75 2017-02-26 10:12
domyślam się że jak mnie zwolnią to nie będzie tak łatwo o rekompensatę finansową
bowiem nie dla wszystkich te przywileje sądowe
 
 
#7 kiczmalesa 2017-02-28 20:28
Pan Kuszpa już został przygarnięty do firmy B.Braun .Bedzie pełnił funkcję BHP-OWCA.
Tam już jeden koleś sobie posadkę załatwił.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
koguty
wtorek, 16 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam
sobota, 06 kwietnia 2024
Sprzedam
Sprzedam
sobota, 13 kwietnia 2024