Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 6 grudnia 2025 imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Przyszli lekarze - uczniowie z I LO - na Uniwersytecie Medycznym

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:00

Przyszli lekarze w UM12 kwietnia 2016 roku uczniowie klas biologiczno-chemiczno-fizycznych: I A i II A I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Na powitanie w holu Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4 czekała na nich bardzo bogata oferta stoisk przygotowanych przez różne wydziały, koła naukowe, organizacje studenckie. Uczniowie samodzielnie zmierzyli się z techniką szycia chirurgicznego, intubacji, gipsowania. Z ogromną uwagą i zainteresowaniem odkrywali tajniki anatomii obserwując gotowe preparaty anatomiczne bądź naturalne narządy: serce, płuca nerkę. Przyszłym żakom zaproponowano także udział w warsztatach pierwszej pomocy, pokazy kosmetologiczne, dietetyczne, interesujące wykłady.

Skorzystali także z zaproszenia do jednego z najnowocześniejszych laboratoriów Lubelszczyzny w Zakładzie Farmakognozji z Pracownią Roślin Leczniczych. Miejmy nadzieję, że  dokonał się pierwszy krok w kierunku wymarzonych studiów medycznych, czego życzą opiekunowie - wychowawcy klas Beata Jesionek i Anna Grochowska.

160417-ilo-1160417-ilo-2160417-ilo-3160417-ilo-4

 

Komentarze  

 
#1 Lekarze?radzyniak13 2016-04-18 16:26
Życzę im wszystkiego dobrego ale biorąc pod uwagę liczbę osób, które dostają się w ostatnich latach na medycynę to tytuł jest raczej zaklinaniem rzeczywistości.
 
 
#2 medycynabolo2 2016-04-19 21:53
;-) Raczej na te panie bym NIE liczył że nauczą tych licealistów i przygotowały solidnie na wymarzone studia.Jedynie korki u dobrych nauczycieli.Życzę powodzenia. :-)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Marchew odpadowa
piątek, 28 listopada 2025
Drewno opaÅowe
Drewno opałowe
czwartek, 27 listopada 2025
noimage
Mechanik samochodowy
poniedziałek, 24 listopada 2025