Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 marca 2025 imieniny: Klemensa, Longina, Ludwiki

Dwóch nowych sołtysów w gminie Radzyń

Michał Maliszewski   
wtorek, 19 stycznia 2016 07:00

Nowi sołtysi: Marek Matejuk oraz Paweł WalczynaNa przełomie ostatnich dni w gminie Radzyń Podlaski wybrano dwóch nowych sołtysów.

Wszystko za sprawą rezygnacji poprzednich włodarzy swoich wsi. 8 stycznia na zebraniu wiejskim w miejscowości Brzostówiec odbyły się wybory, na których wyłoniono nowego sołtysa, którym został Paweł Walczyna. Natomiast 15 stycznia w Białej stanowisko po piastującym tę funkcję przez 23 lata Stanisławie Adamowiczu objął Marek Matejuk. Nowy sołtys w oświadczeniu napisał, że będzie “zaworem bezpieczeństwa” przed biurokratycznymi zapędami władzy lokalnej.

Matejuk toczy spór z władzami gminy Radzyń o kodowania śmieci. Jego zdaniem: - Regulamin nie zmusza w żaden sposób do kodowania śmieci i ujawniania danych (co byłoby sprzeczne z ustawą o ochronie danych osobowych). Strumienie przepływu odpadów komunalnych dotyczą ułatwienia ich sortowania na wysypisku – kolory worków ułatwiają identyfikację, gdzie powinny się znaleźć. Zakup czytników, papieru itp. w kwocie około 14 tys. zł był wydatkiem zbędnym, można było te pieniądze przeznaczyć na inny, lepszy cel. Jestem bardzo ciekawy, jak do tego tematu podejdzie Komisja Rewizyjna oraz Regionalna Izba Obrachunkowa oraz radni – oświadczył nowy sołtys.

Nowym sołtysom gratulujemy objętego stanowiska i życzymy sukcesów.

 

Komentarze  

 
#1 Marek Matejukgrisza 2016-01-19 14:38
I bardzo dobrze że sołtyś się w końcu zmienił.
Trzymam kciuki za Pana Marka.
 
 
#2 RE: Dwóch nowych sołtysów w gminie Radzyńyzzum 2016-01-20 19:58
Ten sołtys z Brzostówca wygląda na inteligentnego gościa - ciekawe jakie ma wykształcenie. Dobrze że promuje sie młodych i wykształconych
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Owies nawigator na zasiewy sprzedam
Owies nawigator na zasiewy sprzedam
niedziela, 09 marca 2025
noimage
Zatrudnię murarzy
piątek, 14 marca 2025
Latarka Convoy S2+
Latarka Convoy S2+
niedziela, 02 marca 2025