Już niedługo
Zobacz wszystkie
Reklama

Komentarze
- Poszukiwany Podinspektor (K/M) w Wydziale Zarządza...
Co racja to racja. Musi w Urzędzie Miasta podjąć wreszcie pracę ktoś kto się zna na przepisach i je ...
- malina1986 - Poszukiwany Podinspektor (K/M) w Wydziale Zarządza...
Wymagania większe niż do pracy w elektrowni atomowej na nastawni a wynagrodzenie pewnie 6 brutto nie...
- panter - Poszukiwany Podinspektor (K/M) w Wydziale Zarządza...
A inicjasły jego DD.
- LomoZ - „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży c...
Zastępczv tematy Novomova Tylko tile mam wolno Ile PO zwolą Pany World
- kinga75 - Miasto przekazuje kolejne dotacje dla organizacji
A te ochłapy zwane dotacjami to z naszych podatków czy łącznie z wytycznymi priorytetami restrykcjam...
- kinga75
Jutro msza pielgrzymkowa |
| Mariusz Szczygieł | |||
| sobota, 04 maja 2013 08:41 | |||
Przewodnik radzyńskiej grupy 15a, ksiądz Mariusz Baran, zaprasza wszystkich pątników na mszę w niedzielę 5 maja o godz. 17 w parafii św. Trójcy. Po mszy odbędzie się spotkanie pielgrzymkowe, na które został zaproszony gość specjalny - Ewa Błasik - wdowa po gen. Andrzeju Błasiku, zmarłym tragicznie w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Zapraszamy.
|





Komentarze
Może zaprosić ciebie - pociągniesz za sobą wszystkich - pójdzie na pielgrzymkę Radzyń cały, Polska i pół europy.
Twoje pisanie pasuje jak ulał do znanych już technik manipulacji słowem.
Sam przyjdź i się zapytaj.
Najpierw jednak zapytaj siebie i daj sobie odpowiedź - czy Pani Błasik jest politykiem i czy jej zmarły mąż był politykiem?
Był Generałem służącym ojczyźnie i poległ na służbie!
Nie mieszaj - ludzie zaczęli myśleć!
polec
1. zostać zabitym, stracić życie w walce;
2. potocznie: przegrać, ulec
poległy
książkowo: taki, który zginął w walce
polegnąć
1. zostać zabitym, stracić życie w walce;
2. potocznie: przegrać, ulegnąć
Słownik Poprawnej Polszczyzny:
Polec, polegnie, poległ (nie polegnął) poległa (nie polegnęła) polegliśmy, (nie polegneliśmy) – zostać zabitym, zginąć zwykle w walce, podczas wojny, Poległ śmiercią żołnierza, Polegli na polu chwały, ktoś poległ od czegoś, poległ od kuli, ktoś poległ za coś, polegli za wolność ojczyzny, ktoś poległ w czymś, polegli w bitwie